SzklanySamuraj.pl

Ostatnie tygodnie bez wątpienia należą do Pokemon GO, a wyniki badań to potwierdzają. Ponad 1,5 miliona Polaków sprawdziło, czy nadają się na trenerów wirtualnych stworków!

Nie trzeba było długo czekać, żeby Pokemony zawitały nad Wisłę. Już po kilku dniach od oficjalnego startu Polacy mogli spróbować swoich sił jako trenerzy, ale już wcześniej tysiące ludzi biegało po lasach i miastach, żeby złapać je wszystkie. Można spierać się, czy Pokemon Go to dobra gra, ale bez wątpienia jest to międzynarodowy hit, który przyjął się także i u nas.

Według badań przeprowadzonych przez Spicy Mobile (via Wirtualne Media, 90 Sekund), w lipcu aż 9,5 procent Polaków korzystających z Androida zainstalowało Pokemon GO. Każdy uruchomił aplikację średnio 189,1 razy i używał jej przez 7 godzin i 25 minut. Warto też dodać, że przewaga mężczyzn nie jest tak duża, ponieważ jest ich jedynie 51,46 procent (spodziewałem się, że facetów będzie dużo więcej). Co równie ciekawe nie grają w to same dzieci:

  • 15-24 lat – 64,6 procent;
  • 25-34 lat – 21,5 procent;
  • 35-44 lat – 10,8 procent
  • powyżej 44 lat – 3,1 procent.

Te wszystkie dane są nieco zaskakujące, ale i tak najbardziej podoba mi się fakt, że:

W samym lipcu półtora miliona Polaków zbierało Pokemony przez 7,5h!

„Głupia gra dla grubych dzieci, które normalnie nie wychodzą z domu” – takie opinie czytałem dość często w sieci. Powyższe liczby pokazują, że to prawda. Szkoda tylko, że gówno prawda.

Staram się pisać kulturalnie, ale do niektórych osób ciężko jest inaczej trafić. Specjaliści z przytoczonych tekstów zakładają, że sierpień będzie równie dobry, ale potem popularność Pokemon GO zacznie spadać. Dużym testem może być zima, ponieważ wielu osobom nie będzie chciało ruszać tyłka, gdy pogoda będzie tragiczna. Poza tym kluczową kwestią jest to, co jeszcze zobaczymy w tym tytule.

Przede wszystkim potrzeba lepszego radaru z Pokemonami, walk między trenerami, a także nowych stworków. Jeśli gra będzie się dynamicznie rozwijać, to moim zdaniem przez następne kilka lat nadal miliony graczy będą robić kilometrowe spacery, żeby wysiedzieć jajka. Bardzo możliwe, że nie będzie ich tyle, co na początku, ale kilkanaście milionów regularnie grających osób i tak będzie sukcesem.

Ja tam nie zamierzam porzucać Pokemon GO… a przynajmniej do chwili, aż zostanę najlepszym trenerem na świecie!


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkim co dotyczy świata Pokemon Go, to zostawcie lajka poniżej oraz dołączcie do grupy: Pokemon GO Najlepsi Trenerzy!

Możecie też zajrzeć na Stronę Główną, gdzie jest sporo technologicznych tekstów!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post