SzklanySamuraj.pl

Według coraz większej liczby przecieków, Sony w przyszłym roku zdecyduje się na podwójny aparat w Xperiach. Nie wiadomo tylko, co miałby on robić. Możliwości jest wiele, ale jaką drogą pójdą Japończycy?

Moda na podwójne aparaty wybuchła już jakiś czas temu, ale japońska marka cały czas nie pokazała takiego rozwiązania w swoim urządzeniu. To nieco dziwne, ponieważ to właśnie Japończycy są liderem w sprzedaży matryc fotograficznych do smartfonów. Z drugiej strony, nikt tej firmy nie podejrzewa o gonienie za trendami, więc można się spodziewać, że wprowadzą to jako jedni z ostatnich. Ma to nastąpić w przyszłym roku (i to zarówno we flagowcu, jak i w średniaku).

Tajemnicą jest na co zdecyduje się Sony, ponieważ możliwości jest naprawdę sporo. Japończycy mogą pójść za przykładem Apple’a i dorzucą teleobietyw, dzięki któremu zdjęcia portretowe będą kilkukrotnie lepsze. Druga matryca może być również czarno-biała jak u Huawei’a, co pozwoli na dużo większą szczegółowość fotografii. Kolejnym – i moim zdaniem najciekawszym – pomysłem jest zastosowanie szerokokątnego aparatu. Takie rozwiązanie pozwoliłoby uchwycić zdecydowanie więcej elementów, co w wielu sytuacjach może być kluczowe. Oczywiście, to tylko kilka przykładów potencjalnych pomysłów, ponieważ jest to na tyle nowy segment rynku, że zapewne można jeszcze sporo nowego wymyślić.

No właśnie, w jakim kierunku pójdzie Sony? Oczywiście inne pomysły możecie zostawić w komentarzach.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post