SzklanySamuraj.pl

Najnowsze przecieki mówią o tym, że Sony nie pokaże Xperii Z4 na targach MWC w Barcelonie, a dopiero latem. Czy to może być pod jakimkolwiek względem dobra decyzja?

Na pewno wszyscy pamiętacie konferencję CES w Las Vegas, gdzie fani oczekiwali Xperii Z4, a dostali wielkie nic jeśli chodzi o smartfony. Sam byłem bardzo zawiedziony tym wydarzeniem, ale rozumiem decyzję Sony. Zrozumiem ją również jeśli na targach MWC nie zostanie pokazany kolejny flagowiec, ale moim zdaniem nie będzie ona dobra.

Sony ma się kiepsko i dlatego powstają liczne plotki o rychłej sprzedaży Sony Mobile, co tylko zostało rozdmuchane, ponieważ w Kanadzie Japończycy zamykają swoje sklepy. Dla mnie to tylko restrukturyzacja i nie dzieje się nic tak poważnego, żeby pozbywać się działu mobilnego. Jednak to jest tylko moje zdanie i wiele osób go nie podziela. Jeśli Sony nie pokaże flagowca na MWC to takie plotki znów się pojawią, co zapewne bardzo negatywnie wpłynie na wizerunek firmy. W obecnej sytuacji firmy warto zadbać, żeby wzmocnić postrzeganie przez klientów, a nie dokładać im kolejnych zmartwień.

Kolejnym argumentem jest to, że prawdopodobnie w marcu swoje flagowce pokaże Samsung, HTC oraz może LG. Sony rezygnując z MWC pozostanie w tyle i gdy Galaxy S6, One M9 oraz G4 będą bić kolejne rekordy sprzedaży, ich produkt zostanie dopiero pokazany. Sam nie popieram owczego pędu w pokazywaniu nowych flagowców co chwilę i wyścigu na cyferki wśród producentów, który niczemu nie służy, ale klienci mogą podejść do tego inaczej. Jeśli Sony pokaże niemal identyczny produkt pod względem specyfikacji jak inne firmy, ale kilka miesięcy później to nie będzie on tak interesujący. Zarówno wizerunkowo jak i sprzedażowo taka decyzja może być bardzo zła dla firmy.

Czy jednak to będzie taka tragedia?

Musimy się z tym liczyć, że Sony nie pokaże flagowca, ale może to nie być taka tragedia. Jest to sytuacja do uratowania, ale trzeba wtedy pokazać coś równie interesującego. Dla mnie tym czymś mógłby być projekt Xperii z zakrzywionym ekranem lub zaprezentowanie muzycznej Xperii z serii Walkman. Oprócz tego Sony mogłoby pokazać jakieś urządzenia ze średniej półki, mające chociażby wodoodporność. Wtedy ta konferencja nie byłaby w moich oczach taka zła. Nawet bez flagowca może to być ciekawe wydarzenie, które pokaże, że Japończykom zależy na dziale mobilnym. Jednak jedno jest moim zdaniem pewne.

Japończycy muszą pokazać, że im zależy!

Przy ostatnich plotkach Sony moim zdaniem musi pokazać, że Sony Mobile nie jest przeznaczone na sprzedaż. Jeśli nie flagowcem to ciekawymi średniakami, projektami lub jakimś innym zaskoczeniem. Bez tego plotki się nasilą, a to może wpłynąć negatywnie nie tylko na wizerunek, ale i na sprzedaż. Jeśli byłby przekonany, że dana firma w ciągu kilku miesięcy zmieni właściciela to 3 razy bym się zastanowił zanim kupiłbym ich produkt.


A Ty jesteś już Szklanym Samurajem?

Źródło: xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Albo faktycznie tak będzie albo to nie prawda zupełnie dzisiaj na Indonezyjskiej stronie certyfikaucjącej telefony podawił się model E6533 co daje następcę Z2 czyli Z4


    • KonduxKondux

      Author Odpowiedz

      Tylko nie wiadomo czy wyrobią się na MWC, bo czasem na tych stronach pojawiają się produkty dużo wcześniej.


Next Post