SzklanySamuraj.pl

Wyszło na jaw, że Tomasz Lis przegląda strony z samotnymi Ukrainkami. Nie oceniam, bo to nic karalnego, ale co w takim razie, po nocach robi taki bloger jak ja?!

Wychodzę z założenia, że nie warto nikogo krytykować na siłę, nawet jeśli się go szczerze nienawidzi. Innego zdania jest najwyraźniej Tomasz Lis, który opublikował poniższy post na Twitterze:

lis

Wszedł na stronę Niezalezna.pl i zobaczył tam reklamy samotnych kobiet z Ukrainy. Na – jak sam określił – PIS-owskim portalu takie rzeczy! Normalnie w głowie się nie mieści.* Problem jest tylko jeden…

To są JEGO reklamy!

Tak, reklamy Google’a są dopasowane do użytkownika. Jeśli Tomasz wchodził na strony z samotnymi Ukrainkami, to właśnie one będą mu się pokazywać. Jeśli wchodziłby na teksty o telefonach, to miałby tam reklamy producentów smartfonów, a jeśli czytałby w sieci o żarciu, to sam zgadnij, co pokazywałoby mu się w tym miejscu.

Mi na Niezaleznej pokazuje się coś takiego:

niezalezna

No cóż, nawet kupiłem dostęp, ale teraz nie o tym.

Nieco przerażające jest to, że współwłaściciel NaTemat.pl – czyli portalu, który w założeniu ma tworzyć nową jakość w internecie – i posiadacz jednego z większych kont na Twitterze, nie wie jak działają reklamy Google’a. Rozumiem, że nie trzeba być specjalistą, ma od tego ludzi, ale podstawy wypada znać. Chociażby dlatego, żeby nie ośmieszać się w internecie.

A właśnie, wiecie jak jest odpowiedź Tomasza na uwagę, że to są reklamy na podstawie stron jakie odwiedza?

No cóż, poważne dziennikarstwo. To chyba mój blog wcale nie jest taki zły…


P.S. Powstał już nawet specjalny # na Twiterze: #ReklamyLisa. Niektóre posty to prawdziwe złoto, więc polecam zajrzeć.

P.S.2 Główne zdjęcie przedstawia Tomka, który dopiero ogarnia, co tak naprawdę zrobił.


*Tak dla informacji, nie jestem zwolennikiem tej partii politycznej, podobnie jak przeciwników.


Zdjęcie: Pixabay.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post