SzklanySamuraj.pl

Jak interesujecie się produktami Sony od dłuższego czasu to zapewne wiecie, że mieli oni w ofercie notebooki VAIO. Ten oddział został sprzedany i niedługo zobaczymy pierwszego smartfona stworzonego przez nowego właściciela!

Zanim jednak Wam go opiszę to szybki rys historyczny. Sony produkowało notebooki VAIO, ale Japończycy uznali, że nie jest to dochodowy biznes, więc go sprzedali. O produktach nowego właściciela mówiło się już jakiś czas, ale teraz mamy już garść konkretów. Japan Communications ogłosiło, że zaprezentuje smartfona VAIO 12 marca, ale możliwe, że na targach MWC w Barcelonie będzie można go zobaczyć.

VAIO JCI VA-10J (nie ma co, chwytliwa ta nazwa…) został wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), 64-bitowy procesor Snapdragon 410 z 4 rdzeniami o taktowaniu 1,2 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 13-megapikselowy aparat główny (5 mpix na przednim panelu), 16 GB pamięci wbudowanej oraz Androida 5.0 Lollipop.

Nie jest na razie znana data jego wejście na rynek oraz to czy w ogóle zobaczymy go poza Japonią. Jednak patrząc na specyfikację jest to dobry przedstawiciel średniej półki, który mógłby być interesujący, gdyby jego cena nie była za wysoka. Raczej nie będzie on wyglądać tak jak na poniższym zdjęciu, ponieważ jest to Xperia z logo VAIO na obudowie. Zastanawiające jednak jest to co się dalej stanie z tą marką, która dla wielu jest kultowa.

Smartphone-Vaio


A Wy jesteś już Szklanym Samurajem?!

Źródło: gsmdome.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post