SzklanySamuraj.pl

Blog jest dla mnie miejscem, gdzie mogę realizować swoje pasje, ale od samego początku pomaga mi też w samorozwoju. Tym razem będzie tak samo, ponieważ uruchamiam pierwszy bank zdjęć smartfonów na świecie!*

Pomysł ten chodził mi po głowie już od dłuższego czasu, ale nie mogłem się zebrać, żeby wcielić go w życie. Pewnie jeszcze przez jakiś czas byłby jedynie w planach, ale jak to zwykle bywa, dostałem natchnienia i postanowiłem spiąć wszystko w jedną całość. Cóż, ja niemal zawsze wprowadzam jakieś nowości z dnia na dzień i obowiązkowo robię to wszystko w nocy (teraz jest 2:00, skończę pewnie nie wcześniej niż za półtorej godziny). Pewnie wielu z Was zastanowi się czemu to robię – już tłumaczę.

Mam 3 powody dlaczego powołałem do życia smartfonowy bank zdjęć:

Pierwszym z nich jest to, że czegoś takiego w internecie nie ma (a przynajmniej ja nie znalazłem). Sam często potrzebuję zdjęć do wpisu, a jeśli nie jest to tekst o iPhone’ach to mam problem. Oczywiście są materiały prasowe, ale przeważnie świetnie wpasowują się one na stronę producenta, ale już do tekstu nie do końca. Mógłbym pytać innych blogerów o użyczenie swoich fotografii, ale ci mniejsi mogą nie mieć interesującego zdjęcia, a do większych albo ciężko się dobić, albo nie są właścicielami swoich prac i musiałbym pisać do redaktora naczelnego lub właściciela. Przy moim trybie pracy (wszystko na już teraz) takie coś nie ma sensu.

Drugim z powodów jest fakt, że mam zamiar zrealizować pewien cel. Mianowicie postanowiłem sobie, że w tym roku podciągnę się z fotografii produktowej. Chciałbym również mocno rozwinąć swojego technologicznego Instagrama (@SzklanySamuraj), a to mogę osiągnąć tylko w jeden sposób – robiąc zdjęcia. Wrzucając je na portale społecznościowe dostaje odzew, ale jednak co blog to bloa i tutaj takie fotki mogą mieć zdecydowanie dłuższe życie. Mam nadzieję, że pod koniec tego roku wrócę do pierwszych foto sesji i spojrzę na nie z lekkim uśmiechem zażenowania, ale to tylko takie małe marzenie.

Ostatnim z argumentów jest chęć pomocy innym blogerom, głównie tym mniejszym. Na swoich zdjęciach nie umieszczam znaków wodnych, ponieważ chciałbym, żeby inni chętnie z nich korzystali. Nie jest dla mnie istotne czy będą je wrzucać na portale społecznościowe czy swoje blogi. Jeśli będzie im potrzebna jakaś moja fotka, droga wolna. Oczywiście chciałbym, żeby panowały przy tym pewne zasady, więc mam nadzieję, że nikt sobie nie przypisze autorstwa zdjęcia, a jak je gdzieś wykorzysta to wyraźnie zaznaczy kto jest autorem (link do bloga również mile widziany).

Tylko coś robiąc, można osiągnąć w tym mistrzostwo! – Konrado Błaszako aka. Szklano Samurajo

Ostatnio na swoim luźniejszym blogu pisałem, że czasem nie warto dążyć do perfekcji, tylko lepiej jest po prostu działać. Przy tym projekcie przyświeca mi właśnie taka myśl. Zdaję sobie sprawę, że te fotografie są obecnie co najwyżej przeciętne, ale dzięki mojej pracy i Waszym uwagom, za rok będzie to wyglądać dużo lepiej. Liczę na to, że razem będziemy w stanie stworzyć coś ciekawego i zarówno ten pomysł, jak i mój technologiczny Instagram dostaną porządnego kopa!

Oczywiście Wy również możecie dołączać kolejne (swoje!) pozycje do tego banku zdjęć, napiszcie po prostu do mnie:

konrad@szklanysamuraj.pl

Jeśli chcecie zobaczyć pierwsze smartfony w tym stocku, wbijajcie na specjalną podstronę:

Smartfonowy Stock

Możecie też przejść do nich klikając jeden z poniższych tekstów:

Sony Xperia XZ1 Compact [Zdjęcia Smartfona]

Samsung Galaxy S8 [Zdjęcia Smartfona]

Asus ZenFone 4 Selfie Pro [Zdjęcia Smartfona]

Sony Xperia XZ [Zdjęcia Smartfona]


*Głowy nie dam, że już nie ma takiego banku zdjęć, ale ja niczego takiego nie znalazłem. Co najwyżej kategorie w ogólnych stockach. 

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post