SzklanySamuraj.pl

Pod koniec września pytałem Was czy zamierzacie kupić lub czy już nabyliście jakąś Xperię w tym roku. Ankieta trwała na tyle długo, że zebrało się całkiem sporo odpowiedzi i już wiem, jak to wygląda na naszym rynku!

Tak jak wspomniałem ponad miesiąc temu zapytałem Was o chęci zakupu Xperii w tym roku i łącznie aż 152 osoby zdecydowały się odpowiedzieć. Pytanie kierowałem do czytelników bloga oraz innych fanów smartfonów, żeby mieć jak najszerszy pogląd na sytuację. Pierwotny temat z ankietą znajdziecie tu: Czy zamierzasz kupić Xperię w tym roku? [ANKIETA]

No dobra, bez przedłużania, łapcie wyniki:

Wśród osób zainteresowanych Xperiami największa jest grupa, która szuka szuka topowego urządzenia z tego roku (14,47%). Zaraz za nimi są osoby – w tym ja – które kupiły już któryś z modeli Sony, ale niestety bez podziału na to co sobie sprawiły (10,53%). Dalej są osoby szukające mocnych urządzeń z zeszłego roku oraz sprzed dwóch lat. Znaczenie w ankiecie miały jeszcze osoby szukające tegorocznego średniaka z serii XA1.

To całkiem ciekawe wybory pokazujące, że ludzie lubią topowe modele japońskiej korporacji. Niestety jest też druga strona medalu.

Aż 61,18% ankietowanych na pewno nie kupi Xperii!

I to dobitnie pokazuje, że mimo całkiem sporego grona fanów, Sony potrzebuje zmian, które nadejdą już wiosną przyszłego roku. Pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że sporo osób z tych 60 procent zmieni zdanie i w 2018 postawią na Xperię!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Nawet nie widziałem ankiety 🙁


  • Jeszcze będą następne 😉

   A jak byś głosował?


   • XZ1 Compact 🙂


    • Szkoda, że nie jest metalowa ;/

     Poza tym sztos!


     • bartekreaperbartekreaper

      Author

      Mówią że wrażenie jest bardzo dobre, nie czuć wcale że to plastk. Sam miałem ją w rękach w Plusie ale z 3-5 minut i to bez porównania do swojej Z3C (była w serwisie) Jutro może uda się sprawdzić trochę bardziej/dłużej :3 🙂


     • Ja niestety jeszcze nie miałem tej przyjemności, ale muszę nadrobić!


 • Nie brałam udziału w ankiecie, ale tak jak większość głosujących na pewno nie kupię Xperii (a właśnie przymierzam się do zakupu smartfona, bo moja Xperia gapnęła się, że wygasła jej gwarancja, i odmówiła dalszej współpracy). Po tym, co Sony nawywijało wprowadzając Androida 5.1, nigdy, przenigdy więcej nie kupię żadnego produktu tej firmy. Niesamowitą naiwnością jest sądzić, że mogłyby zmienić to jakieś… ramki 😀


Next Post