SzklanySamuraj.pl

W sieci regularnie pojawiają się nowe przecieki na temat Xperii Z4, ale okazuje się, że mogą one dotyczyć innego modelu. Czy niedługo poznamy Xperie Z3 Neo?

Nadal nie ma pewności kiedy zobaczymy Xperię Z4. Według źródła z Japonii już 20 kwietnia w Kraju Kwitnącej Wiśni ma zostać pokazany nowy model Sony i oczywiście wszyscy mają nadzieję, że będzie to Zet4. Ze względu na liczne przecieki jest to prawdopodobny scenariusz, ale zastanawiające jeszcze czemu Japończycy nie zapowiadają jeszcze tego wydarzenia. Moim zdaniem to może świadczyć, że zobaczymy jakiegoś średniaka lub model przeznaczony tylko na japoński rynek. Pozostaje nam zaczekać kilka dni i wtedy dowiemy się wszystkiego. Możliwe, że będzie to jedynie odświeżona wersja flagowca, czyli Z3 Neo.

Jak widzicie na powyższym Tweecie możliwe, że Xperia Z4 zostanie pokazany dopiero za jakiś czas, a wcześniej dostaniemy Xperię Z3 Neo. Szczerze powiem, że zastanawiające jest to rozwiązanie. Apple stosuje podobna taktykę z iPhone’ami pokazują co dwa lata nową generację, a w międzyczasie wypuszczając odświeżoną wersję S. To byłaby dobra strategia, ale Sony wypuszczając wersje Neo raczej wróci do półrocznego cyklu życia flagowców. A to już analizowałem w specjalnym tekście.

Ja nie chciałbym takiego rozwiązania. Mam nadzieję, że Sony będzie pokazywać nowe urządzenie raz do roku i będzie ono dopracowane do granic możliwości, żeby nie tylko pod względem specyfikacji czy wyglądu mogło rywalizować z konkurencją, ale również jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe. Dodawanie wersji Neo co pół roku będzie sztucznie rozbudowywać portfolio produktów, co nie ma większego sensu. Na takie coś może sobie obecnie pozwolić jedynie Samsung.

Niech już Sony pokaże dopracowanego flagowca raz do roku i razem z nimi prezentuje wersje Ultra oraz Compact. Jeśli do tego Japończycy nie zapomną o fajnym marketingu to wszystko powinno być w jak najlepszym porządku.


Źródło: @ViziLeaks via xperiablog.netrbmen.blogspot.ro via phonearena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post