SzklanySamuraj.pl

Na targach CES nie została pokazana Xperia Z4 i pewnie zobaczymy ją w marcu na MWC. Według przecieków możemy zobaczyć nawet dwie wersje, z ekranem FullHD i QuadHD.

Pisałem już sporo o tym co możemy zobaczyć w nadchodzącej Xperii Z4. Pomysł z pokazywaniem flagowego phabletu raz do roku wydaje się być dobrym wyjściem, ale nie wiele dyskusji nadal budzi to jaki ekran będzie mieć produkt Sony. Nowe plotki wskazują, że zobaczymy dwie wersje topowej Xperii!

Według informacji z Tajwanu (ePrice) Xperie Z4 zobaczymy na marcowej konferencji MWC w Barcelonie i będzie ona mieć 5,2-calowy ekran. Najciekawsze jednak jest to, że będzie ona dostępna w dwóch wersjach: z ekranem o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli) oraz ekranem QuadHD (2560 x 1440 pikseli). Co interesujące wariant QHD będzie według przecieków dostępny jedynie w USA, czyli miejscu gdzie Sony ma bardzo słabą pozycję. Sam nie jestem wielkim zwolennikiem takich rozdzielczości, ale wypuszczanie tej wersji jedynie w Stanach wydaje się nie mieć sensu. W Europie Sony ma nadal mocną pozycję, a Azja to wielkie wyzwanie i Japończycy powinni walczyć wszystkimi siłami, żeby osiągnąć tam dobre rezultaty.

Drugą ważną informacją jest to, że w końcu będziemy mogli zapomnieć o zasłonięciu zaślepek gdy będziemy chcieli zamoczyć naszą Xperie. Według tego samego źródła Z4 będzie wyposażona w wodoodporne złącze microUSB. Jest to świetna wiadomość, ponieważ nie powinno być problemów z gwarancją w przypadku zalania naszego urządzenia. Ostanie wiadomości mówią o metalowych wykończeniach oraz niebieskiej wersji. Ma zostać także poprawiony przedni aparat.

Bardzo zastanawiające są te wszystkie doniesienie i szczerze powiem, że najbardziej cieszy mnie pojawienie się dwóch wersji ekranowych. Sam pewnie celowałbym w FHD, ale wielu ludzi myśli inaczej i większe cyferki są dla nich niezbędne. Ograniczenie wariantu QHD do Stanów może być błędem. W Europie powinny być dostępne obydwie wersje.

ePrice-Xperia-Z4 (1)

SzklanySamuraj.pl to część bloga Kondux.pl, która poświęcona jest smartfonom z serii Xperia oraz innym produktom Sony. Jeśli chcecie być na bieżąco dajcie lajka:

Źródło: xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post