SzklanySamuraj.pl

Sony zaprosiło już na swoją styczniową konferencję i według najnowszych przecieków zamierza pokazać tam Xperie Z4 oraz Xperia Z4 Ultra. Zapowiadają się świetnie, ale ich wyświetlacze nie mają dla mnie sensu!

Zacznijmy od ważniejszego sprzętu, czyli Xperii Z4. Pisałem już, że ma ona mieć 5,2-calowy ekran, czyli tak jak w Z3. Nowe informacje jednak donoszą, że dostaniemy minimalnie większy, bo 5,4-calowy wyświetlacz Triluminos o rozdzielczości QuadHD. Za moc będzie odpowiadać Snapdragon 805, a nie jak wcześniej myślano Snapdragon 810. Co ciekawe możliwe, że Xperia Z4 będzie wyposażona w 4 GB pamięci operacyjnej RAM, co dałoby jej porządnego kopa wydajnościowego. Ma ona pracować od początku na Androidzie 5.0 Lollipop. Poza tym zobaczymy również nieco ulepszony 20,7-megapikselowy aparat główny oraz 4,8-megapikselowy przedni z szerokokątnym obiektywem. Bateria ma mieć pojemność 3420 mAh co w połączeniu z dobrym oszczędzaniem energii powinno zapewnić nam 2 dni pracy. No i jeszcze mniejsze ramki, co zapewne przypadnie do gustu wszystkim osobom krzyczącym na lewo i prawo, że te w aktualnych Xperiach są za duże.

Jeśli chodzi o Xperie Z4 Ultra to będzie ona również mieć Snapdragona 805 i 4 GB pamięci RAM, ale zmieni się aparat, który będzie mieć „tylko” 16-megapikseli. Oczywiście dostaniemy w niej też inny ekran, ponieważ Ultra ma mieć 5,9-calowy wyświetlacz Triluminos o prawdopodobnie takiej samej rozdzielczości (2560 x 1440 pikseli). Ma zaskakiwać grubością, która wyniesie tylko 5,7 mm.

Oprócz nich zobaczymy prawdopodobnie jeszcze dwa flagowe produkty. Mnie zastanawiają bardziej rozmiary ekranów w tych dwóch urządzeniach. 5,4 oraz 5,9 cala to wcale nie taka wielka różnica i mogą one zabierać sobie wzajemnie klientów. Już lepszym wyjściem były według mnie ekran 5,2 cala 2 Xperii Z4 oraz 6,2 w Ultrze. A co Wy myślicie o takim ruchu Sony?

Sony-Xperia-Z4 2

Sony-Xperia-Z4 3

Sony-Xperia-Z4

szklanysamuraj — kopia (450x150)

SzklanySamuraj.pl to część bloga Kondux.pl, która poświęcona jest smartfonom z serii Xperia oraz innym produktom Sony. Jeśli chcecie być na bieżąco dajcie lajka:

Źródło: phonearena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • I pomyśleć że moja Xperia Z wydawała mi się wielka 🙂

  Po hejtersku jeszcze polecę: aj law Xperia, Szitsung to zło 😀


  • KonduxKondux

   Author Odpowiedz

   Ehhh, czasy gdy 5 cali to wilki potwór już nie wrócą 😉


Next Post