SzklanySamuraj.pl

Jeśli masz Xperię Z3 lub Z3 Compact i nie możesz doczekać się Androida 6.0 Marshmallow to już możesz go sprawdzić.

Na dole wpisu jest aktualizacja razem z linkami, skąd można ściągnąć Marshmallowa na Xperię Z3 oraz model Z3 Compact.

Pod koniec września oficjalnie na rynku zadebiutował Android 6.0 Marshmallow, czyli najnowsza wersja systemu Google. Oczywiście pierwszymi urządzeniami, które pracują pod jego kontrolą są Nexusy, ale Sony nie chce za bardzo zostawać z tyłu. W lipcu Japończycy uruchomili projekt „Sony Concept for Android„, który jest beta testami nadchodzącej nakładki na system Google w ich wykonaniu. Teraz został on rozszerzony i dzięki niemu piersi użytkownicy mogą korzystać z wczesnej wersji pianki, czyli Androida 6.0 Marshmallow. Jeśli czekanie nie jest Waszą mocną stroną, a macie Xperię Z3 lub Z3 Compact to również możecie spróbować szczęścia. Wystarczy ściągnąć aplikację i wyrazić chęć do zostania testerem. Polska pierwotnie nie została objęta tym projektem, ale teraz można samemu sprawdzić czy Wasze Zetki będą kompatybilne, a jeśli nie to zawsze istnieje możliwość obejścia zabezpieczeń regionalnych (czego nie polecam!). Aplikacja dostępna jest tutaj:

Zrzuty ekranu, które już wcześniej były dostępne prezentują się następująco, więc drastycznych zmian w nakładce Sony raczej się nie spodziewajcie:

Oczywiście jeśli nie jesteście zainteresowani takimi testami, to Sony udostępniło już listę smartfonów, które dostaną nową wersję systemu. Znajduje się ona tutaj:

Poza tym w nieoficjalnych przeciekach padały tez sugestie, że nawet starsi przedstawiciele serii E, M oraz C dostaną piankę, ale na razie nie są to potwierdzone informacje.

Jeśli chodzi o sam projekt to oczywiście muszę pogratulować Japończykom pomysłu. Jedynym jego minusem jest to, że nie jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Jak wiecie korzystam również z Windows Phone’a i na tym systemie już kilka miesięcy temu budżetowiec jakim jest Lumia 520 dostała wczesną wersję Windows 10 Mobile dla deweloperów. Pod tym względem zdecydowanie Sony (oraz inni producenci urządzeń z Androidem) mogą uczyć się od Microsoftu. Ja zapewne z racji tego, że piszę o Xperiach od razu zdecydowałbym się na nową betę, ale zapewne wielu użytkowników również chętnie by z tego skorzystało. Można mieć tylko nadzieję, że Japończycy jeszcze nie raz przed premierą będą otwierać ten projekt dla kolejnych użytkowników.

Aktualizacja

Na blogu XperiaBlog.net pojawiła się informacja, że pierwsi użytkownicy Androida 6.0 Marshmallow na Xperiach są bardzo zadowoleni, chwalą szczególnie szybkość działania i czas pracy na baterii. Sami możecie zobaczyć jak to działa:

Oczywiście musicie liczyć się z tym, że przy samodzielnej instalacji wiele funkcji może jeszcze nie działać. Dlatego jest to opcja tylko dla prawdziwych maniaków, którzy za wszelką cenę chcą sprawdzić Marshmallowa na swojej Xperii. Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne linki:


A jeśli wpis Ci się spodobał i chcesz być na bieżąco to zostaw lajka. Dzięki!


Źródło: Sony Mobilexperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post