SzklanySamuraj.pl

Sony niespodziewanie zaprezentowało Xperię XZ2 Premium i mimo, że data wejścia na rynek jest dość odległa, to jestem pewien, że już znalazły się osoby, które ostrzą sobie na nią zęby. Cóż, chyba nic z tego nie wyjdzie, ponieważ ten model nie trafi do Polski!

Jak tylko Xperia XZ2 Premium została pokazana to zacząłem szukać sensu w tej premierze. Nagrałem nawet na ten temat film (możecie zobaczyć go na końcu), w którym doszedłem do wniosku, że bardzo bym się wkurzył, gdybym zamówił za 3599 złotych Xperię XZ2. To bez wątpienia fajny telefon, ale ekran 4K i – a może przede wszystkim – podwójny aparat z ISO na poziomie 51200 to coś, czego rzeczywiście mu brakuje. Tak, ma nieco większy ekran i to w proporcji 16:9, co nie każdemu musi odpowiadać, ale i tak pewnie każdy wolałby wiedzieć kilka dni wcześniej o modelu Premium, żeby mógł samodzielnie podjąć decyzję, która Xperia jest ciekawsza.

Tak przynajmniej myślałem jeszcze dwa dni temu, ponieważ wczoraj z różnych stron zaczęły napływać do mnie informacje, że Xperia XZ2 Premium może nie pojawić się w Polsce! Oczywiście od razu o to zapytałem:

Nie zostałem z tym sam, ponieważ pytania wsparli mnie również Piter i Bartek, a na grupie Sony Xperia FanClub Polska można zobaczyć jeszcze więcej podobnych zrzutów:

No cóż, Sony najwidoczniej nie zamierza prezentować Xperii XZ2 Premium poza Azją. Świadczy o tym wpis na stronie TechRadar.com, którym możemy przeczytać, że Sony nie planuje prezentować tego modelu w Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Dodano również, że decyzja może ulec zmian wraz ze zbliżającą się datą premiery rynkowej, ale obecnie Japończycy mówią NIE.

Sony… że co proszę?!

Chciałem inaczej napisać, ale to ma być kulturalny blog. Najpierw pokazujecie Xperię XZ2, która ma swoje wady, niedługo potem prezentujecie XZ2 Premium likwidujący niektóre z niedociągnięć, a następnie informujecie, że Europejczycy i tak nie zobaczą lepszego modelu?

Zdaję sobie sprawę, że dla mieszkańców Starego Kontynentu model z podwójnym aparatem może pokazać się dopiero we wrześniu na targach IFA, ale taka strategia jest co najmniej dziwna. Nazwałbym ją inaczej, ale już chyba pisałem, że to kulturalny blog.

No cóż, zobaczymy jak to będzie, ale ja jako fan jestem pełen obaw i na tym skończmy.

Jeśli Wam ciągle mało, łapcie film:

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post