SzklanySamuraj.pl

W ostatnich tygodniach dużo mówi się o nowym wyglądzie Xperii. Okazuje się, że rewolucji nie będzie, ale jednak każdy zauważy zmianę, tylko czy na lepsze?

Kilkanaście dni temu do sieci trafiły informację, że nadchodzące smartfony Sony będą miały ekrany w proporcjach 18:9. Co prawda już wcześniej mówiło się o takiej zmianie, ale dzięki ostatnim przeciekom było to niemalże przesądzone. Teraz dostaliśmy jeszcze jedno potwierdzenie, że japońska firma pójdzie za tym trendem. @Evan Blass (via VentureBeat.com) udostępnił poniższe rendery, które przedstawiają według niego 5,7-calową Xperię XZ2:

Jeśli okażą się one prawdą to oznacza, że Sony ramek się nie pozbędzie, ale zdecydowanie je zmniejszy, a dzięki wydłużeniu wyświetlaczy Xperie powinny być smuklejsze. Dość istotną zmianą ma być również zmiana położenia czytnika linii papilarnych, który powędruje na tył telefonu (cóż, patrząc na serie XA2 mogliśmy się tego spodziewać…). To wszystko będzie zamknięte w nieco bardziej zaokrąglonej obudowie. Nadal ciężko będzie pomylić smartfon Sony z urządzeniem jakiejś innej firmy, ale rozróżnienie jej od poprzedniczek nie będzie trudne.

Te rendery przypominają mi nieco połączenie Xperii X oraz Xperii XA

Najważniejsze jednak jest to czy Waszym zdaniem taki wygląd Xperii to zmiana, na którą tak długo czekaliśmy?

Zagłosowaliście już? No to przejdźmy do reszty przecieków!

To samo źródło (powołujące się na osobę, która już miała styczność z nowościami Sony) poinformowało, że XZ2 Compact będzie mieć 5-calowy ekran. Ponadto obydwa modele zostaną wyposażone w Snapdragon 845, ekrany LCD o rozdzielczości FullHD+ oraz będą pracować pod kontrolą Androida 8.0 Oreo. Niestety wygląda na to, że nie uświadczymy w nich podwójnych aparatów. Większy z telefonów będzie szklany (i dostępny w czterech kolorach: czarnym, srebrnym, zielonym i różowym), a mniejszy znów dostanie wykonanie z tworzywa sztucznego.

Atutem mają być baterie (odpowiednio 3180 oraz 2870 mAh), ale tylko w większym ma być możliwość ładowania bezprzewodowego. Podobno Compact dostanie również minimalnie inny aparat (XZ2 ma mieć 19 Mpix i f/1.8) oraz nie będzie mieć rozwiązania wibracyjnego powiązanego z muzyką (nie wiadomo jeszcze o co dokładnie chodzi, ale brzmi ciekawie).

Zapowiada się interesująco, ale nie chciałbym, żeby mniejsza z Xperii została w jakiś znaczący sposób ograniczona. To w końcu ma być flagowiec, tylko w mniejszej obudowie, ale nie jakiś mocny średniak!


P.S. Mi nowy wygląd się podoba, ale czy oczekiwałem czegoś takiego? Chyba liczyłem na nieco więcej…

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post