SzklanySamuraj.pl

Pod koniec miesiąca poznamy w pełni nowe Xperie, ale już teraz do sieci trafiły oficjalne grafiki prasowe nadchodzących modeli. Cóż, zaskoczenia nie ma, ale czy to źle?

Zanim zastanowimy się czy to źle, zobaczcie o czym w ogóle mówimy. Najpierw ekipa XperiaBlog.net zaprezentowała oficjalne prasówki Xperii XZ1:

Niedługo później, tylko w kwestii XZ1 Compact, swoje trzy grosze dorzucił @Rquandt, czyli redaktor serwisu WinFuture.de:

Ani prawdopodobne ceny, ani specyfikacja obydwóch modeli również nie jest tajemnicą i one prezentują się całkiem dobrze. Minusem może być jedynie wygląd, który od dłuższego czasu kompletnie się nie zmienia, ale czy to źle?

Tak… ale tylko trochę i to nawet nie trochę!

Sony od kilku generacji nie wprowadza sporych zmian i takie podejście jest traktowane przez jednych jako wzorcowe (bo po co poprawiać coś, co wygląda pięknie?), ale przez coraz większą liczbę osób traktowane jest jako brak pomysłu. Konkurenci w ciągu ostatnich lat kilkukrotnie odświeżali swoje flagowe produkty i to czasem na tyle mocno, że ciężko byłoby je ze sobą powiązać (myślę o osobach kompletnie zielonych w tej branży).

Sam lubię wygląd Xperii, uważam że są bardzo eleganckie i zarówno w metalu, jak i w szkle prezentują się po prostu dobrze, a jednocześnie charakterystycznie. Niestety coraz bardziej odstają od swoich czasów, ponieważ teraz trendem są coraz mniejsza ramki, a Japończycy najwyraźniej kompletnie zdają się tym nie przejmować (przynajmniej we flagowcach, ponieważ taka Xperia XA1 trochę zmian wprowadza). Z generacji na generacje jest to coraz bardziej widoczne i Sony musi z tym coś w końcu zrobić. Komentarze o lotniskach nad i pod ekranem pojawiają się coraz częściej i przy braku jakiejkolwiek odpowiedzi, za rok lub dwa, Xperie będą tylko porządnym, ale nieco śmiesznym reliktem naszych czasów. Fani czy też osoby, którym taki wygląd nie przeszkadza, zapewne z nich nie zrezygnują, ale młodsze pokolenie może patrzeć na nie z szyderczym uśmiechem.

Może trochę przesadzam, a może Sony w końcu powinno postawić na rewolucję w kwestii wyglądu? Dajcie znać co sądzicie!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post