SzklanySamuraj.pl

Sony bardzo często jest krytykowane za jakość zdjęć, ale czy rzeczywiście Japończycy zatrzymali się w rozwoju pod tym względem? Przekonajmy się!

W ostatnich dniach porównywałem już Xperie XZ oraz XZ1 pod względem wyglądu/wymiarów, a także wydajności. Teraz przyszedł czas na chyba najbardziej wyczekiwany z testów, czyli sprawdziłem możliwości fotograficzne obydwóch urządzeń.

Bez zbędnego przedłużania, łapcie zdjęcia (po lewej XZ, po prawej XZ1):

Hmm… Nie mając obydwóch urządzeń koło siebie, w ciemno powiedziałbym, że Xperia XZ1 jest o klasę, jak nie dwie lepsza niż XZ-ka. Jednak po przejrzeniu tego porównania nie jestem już taki pewny. Niektóre ujęcia są bardziej szczegółowe i naturalne, a nocne ujęcia (np. kościoła) po prostu prezentują się lepiej, ale za to starszy z modeli potrafi czasem zrobić nieco jaśniejsze fotografie.

Ogólnie, nie jest to łatwa decyzja, więc chciałbym spytać Was o opinię. Która z Xperii robi Waszym zdaniem lepsze zdjęcia?


Wszystkie zdjęcia robione w trybie automatycznym. Jeśli macie jakieś uwagi co do tego porównania, piszcie śmiało, ponieważ to mój pierwszy taki tekst i zapewne mógłbym zrobić coś lepiej. 

Link do wszystkich zdjęć w pełnej rozdzielczości znajdziecie TUTAJ.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Sq72Sq72

    Author Odpowiedz

    Zdjęcia XZ1 mają bardziej nasycone kolory. Ogólnie żaden z tych telefonów nie ma wyraźnej przewagi.


Next Post