SzklanySamuraj.pl

Sony regularnie poprawia jakość zdjęć w swoich flagowcach, ale co ze średniakami? Postanowiłem to sprawdzić i na warsztat wziąłem dwie Xperie: XA2 oraz XZ!

Ostatnie dni spędzam głównie z Xperią XA2, więc stwierdziłem, że warto byłoby sprawdzić jej możliwości fotograficzne na tle starszego flagowca, czyli Xperii XZ.

Muszę zaznaczyć, że chyba nie do końca wszystko przemyślałem, ponieważ fotki strzelałem na automacie i bez grzebania w ustawieniach, a w obydwóch urządzeniach była ustawiona inna rozdzielczość (dużo większa w XA2). Wszystko i tak zmniejszyłem do podobnych wymiarów, ale jednak może to mieć minimalny wpływ na jakość zdjęć. Cóż, najwyżej pójdę na jeszcze jeden spacer, a tym czasem łapcie porównanie (po lewej XZ, po prawej XA2):

Nie chciałbym Wam sugerować odpowiedzi, więc najpierw zaznaczcie które zdjęcia są Waszym zdaniem lepsze, a moje zdanie poniżej:

Wydaje mi się, że Xperia XA2 oferuje często nieco naturalniejsze kolory – nie ma tej żółci z XZ-tki (czasem i tak jest) – ale za to Xperia XZ robi nieco ostrzejsze fotografie. Takie przynajmniej mam wrażenie, ale dajcie też znać co Wy sądzicie.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post