SzklanySamuraj.pl

Sony w końcu ogłosiło, że zaczyna aktualizację do Lollipopa dla flagowych Xperii, ale ważniejsze jest to, że Xperia T2 Ultra oraz C3 również dostaną lizaka!

Sony na swoim blogu ogłosiło dzisiaj, że posiadacze Xperii Z3, Xperii Z3 Compact oraz Xperii Z3 Tablet Compact mogą pobierać nową wersję Androida. W przyszłym tygodniu wystartuje aktualizacja dla właścicieli Xperii Z2 oraz Xperii Z2 Tablet, a daty wypuszczenia Androida 5.0 dla innych urządzeń zostaną niedługo podane. Więcej o nowej wersji systemu możecie przeczytać tu: Sony w końcu wystartowało z aktualizacją Androida 5.0 Lollipop…

Ciekawe są również dwie rzeczy w tym wpisie. Sony odpowiedziało czemu aktualizacja trwała tak długo:

Wynikało to z faktu, że chcieliśmy wprowadzić ją dla wszystkich urządzeń serii Xperia Z i wdrożyć soft, który zminimalizuje problemy typowe dla “wieku dziecięcego” oprogramowania. To oznaczało, że potrzebowaliśmy nieco więcej czasu na testy niż gdybyśmy skupili się tylko na jednym, bądź dwóch wybranych modelach smartfonów. Aktualizacja w pierwszej kolejności rozpoczęła się w Skandynawii oraz krajach bałtyckich, ze względu na lokalizację centrum rozwoju oprogramowania w Lund.

Rozumiem tłumaczenie Sony i zgadzam się, że nie warto wypuszczać niedopracowanego softu, ale to trwało za długo. Po prostu. Rozumiem, że tak duża firma musi zrobić więcej rzeczy niż fani tych urządzeń, którzy na własną rękę tworzą nowe wersje systemu (oczywiście dużo szybciej niż oficjalna wersja), ale nadal to trwało zbyt długo.

Świetną wiadomością jest to, że Xperia T2 Ultra oraz Xperia C3 również dostaną Lollipopa! Nie wiadomo jeszcze kiedy to nastąpi, ale jest to znakomita wiadomość. Obydwa urządzenia pracują pod kontrolą Snapdragona 400, więc możemy zakładać, że inne smartfony z podobnymi podzespołami również mogą liczyć na lizaka. Co prawda Sony napisało, że reszta modeli jest ciągle rozważana, ale Xperia M2 została pokazana w tym samym czasie co T2 Ultra i ma podobne podzespoły, więc logiczne byłoby wypuszczenie lizaka na ten model.

Na razie pozostaje nam czekać na pierwszych użytkowników nowych wersji systemu i ich wrażenia. Jeśli macie urządzenie z serii Z3 lub Z2 i dostaniecie Lollipopa to dajcie znać w komentarzach jak oceniacie Androida 5.0 w wydaniu Sony.


Źródło: blogs.sonymobile.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post