SzklanySamuraj.pl

Sony nadal nie pokazało flagowej Xperii Z4, ale niedługo możemy zobaczyć kolejnego selfie-fona ze średniej półki. Będzie nim Xperia Cosmos.

Na razie nie wiadomo wiele o tym urządzeniu. Oznaczenie kodowe tej Xperii to E5306, a Cosmos to nazwa, którą widać w opcjach Bluetooth, więc może ona być wzięta z kosmosu (dosłownie!). Jeśli chodzi o specyfikację to według przecieków będzie ona pracować pod kontrolą 8-rdzeniowego procesor MediaTek MT6752. Jego zaletą tego modelu ma być aparat, przedni.

Na zdjęciach, które trafiły do sieci widać duży przedni aparat, który będzie wspierany przez diodę LED. Dzięki temu nawet selfie w gorszych warunkach oświetleniowych nie powinny nam być straszne. Ostatnio pisałem trochę o tym w przypadku dołączanej lampy ksenonowej od Asusa. Wracając jednak do Cosmos’a to zdjęć wiemy jedynie, że oprócz aparatu będzie ona pracować pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Ciężko jest zgadywać rozmiar ekranu, ale obstawiałbym coś w okolicach 5 cali.

Zastanawiające jest to jaka będzie reszta specyfikacji tego modelu. Xperia M4 Aqua to moim zdaniem królowa średniej półki urządzeń, ale każda królowa potrzebuje odpowiednich pomocników. Ten model może być dobrym uzupełnieniem portfolio Sony, szczególnie jeśli z przodu będzie co najmniej 8 mpix. Wiem, że dla wielu osób taka matryca na przednim panelu to głupota, ale nie da się ukryć fenomenu selfie. Sam chętnie miałbym taki aparat z przodu. W końcu raz na jakiś czas oprócz ładnych widoków na Instagramie fajnie jest pokazać swoją twarz.

Źródło: @upleaks, via xperiablog.net, xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post