SzklanySamuraj.pl

Xiaomi można nie lubić, ale nie można odmówić Chińczykom ogromnego sukcesu, również w Polsce. Ostatnie miesiące okazały się świetne, a teraz nad Wisłą pojawi się Mi 6. To dopiero będzie hit!

Polacy poznali i polubili Xiaomi, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Nawet bez twardych danych mogę stwierdzić, że sporo osób nie tylko dowiedziało się o tej marce, ale również zdecydowało się postawić na nią swoim portfelem. W końcu ciężko dostać jest coś mocniejszego, w tak atrakcyjnej cenie, a to często jest argument nie do przebicia. Zresztą moje słowa potwierdzają wyniki sprzedaży udostępnione przez ABC Data (via GSMOnline).

Według tych danych, w Polsce 8-10 procent urządzeń z wolnej sprzedaży to właśnie Xiaomi.

Tej informacji nie da się skomentować inaczej, niż WOW! Sądzę, że takiego wyniku żadna marka nie byłaby w stanie osiągnąć w 9 miesięcy. Przyznam uczciwie, że nie spodziewałem się aż tak dobrego startu, ale w sumie ciężko się temu dziwić. Polacy lubią dobre telefony, ale pod warunkiem, że są one tanie, a Xiaomi spełnia te warunki jak nikt inny.

Właśnie dlatego ABC Data zamierza w najbliższym czasie wprowadzić Xiaomi na Litwę (również do sprzedaży operatorskiej), a potem na Łotwę i Estonię. Sądzę, że sprzedaż w tamtych krajach może kształtować się podobnie.

To dopiero początek tej miłości. Polska wita Xiaomi Mi 6!

Muszę się Wam do czego przyznać – dla wielu może to być cios – Xiaomi Mi 5 wydaje mi się nieco tandetne (w tym momencie zaczyna się szturm fanów na nieistniejącą jeszcze siedzibę redakcji Szklanego Samuraja). Po wejściu chińskiej marki do Polski, miałem okazję pomacać chyba wszystkie modele i to właśnie „piątka” wypada moim zdaniem najsłabiej. Może i prezentuje się ładniej niż budżetowce, ale to właśnie one sprawiają lepsze wrażenie.

Teraz mam jeszcze jedną szansę na przekonanie się do flagowca chińskiego Apple’a, ponieważ Xiaomi Mi 6 wchodzi do Polski. Najpierw model ten pojawił się w ofercie RTV Euro AGD, a teraz może go znaleźć również w X-Komie. Specyfikacji nie chciałbym przytaczać, ponieważ każdy fan na pewno zna ją lepiej ode mnie, ale warto wspomnieć, że do naszego kraju trafił wariant z 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wbudowanej. Najlepsza z tego wszystkiego jest cena, która wynosi…

1999 złotych!

Drugi raz w tym tekście muszę napisać WOW! Szczerze mówiąc spodziewałem się ceny na poziomie 2300-2500 złotych i obstawiałem, że raczej nie będzie taniej niż w przypadku Honora 9 (2199 złotych), ale został bardzo pozytywnie zaskoczony. Cóż, nie zdziwię się jeśli we wrześniu (według informacji z X-Komu wysyłka zacznie się 1.09) sporo osób zdecyduje się na ten model, sam brałbym go pod uwagę jeśli szukałbym telefonu. Muszę jedynie zobaczyć, czy nie będzie sprawiać wrażenia tandetnego jak Mi 5, ale mam nadzieję, że teraz będzie lepiej.

Jedyny minus jaki nasuwa mi się do głowy, to tylko czarny wariant kolorystyczny w polskich ofertach. Czemu nie niebieski?!


Źródło: GSMOnline; X-Kom, RTV Euro AGD via GSMOnline

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post