SzklanySamuraj.pl

smartfon w naprawie

Smartfon to jedna z najbardziej przełomowych i najpotrzebniejszych rzeczy, która trafiła na rynek w całej historii ludzkości. Obecnie smartfony wykorzystujemy do wielu czynności, z których często nie zdajemy sobie nawet sprawy. To już nie tylko telefon do dzwonienia i SMS-owania. To nasza nawigacja, słownik, biblioteka, aparat fotograficzny, kamera, telewizja, komputer i dawna konsola w jednym. Smartfony wykorzystujemy do nauki, pracy, zabawy, nawiązywania i podtrzymywania relacji. Co, jeśli odmówi nam on posłuszeństwa? Tak mocno eksploatowane urządzenie może doznać przecież usterki. Dziś omówimy najczęstsze awarie i usterki smartfonów.

Refabrykacja wyświetlacza

Refabrykacja wyświetlacza to nic innego jak wymiana ekranu. W zależności od modelu telefonu cena może się różnić. Pęknięta szybka jest to rodzaj usterki, który bardzo często pojawia się w telefonie, czy innym urządzeniu mobilnym. Metoda refabrykacij umożliwia nam częściową wymianę wyświetlacza, co jest tańsze niż w przypadku jego całkowitej wymiany. Serwisant podczas procesu naprawy oddziela od siebie warstwy wyświetlacza, usuwa pozostałości kleju, pękniętego szkła oraz odkleja polaryzator. Następnie oczyszcza ekran i zakłada nowy polaryzator oraz szybkę, całość następnie jest trwale łączona w specjalnie komorze.

 

Wymiana szybki w telefonie

Wymiana szybki w porównaniu do refabrykacij jest to proces, który niestety nie umożliwia naprawy uszkodzonego wyświetlacza, lecz w tym przypadku należy go wymienić w całości. Na wstępie telefon jest nagrzewany do odpowiedniej temperatury, aby puścił klej, którym nasz ekran przytwierdzony jest do obudowy. Następnie wyświetlacz jest podważany i telefon otwierany. W kolejnym kroku naprawy przystępuje się do procesu demontażu, w tym przypadku najczęściej należy odkręcić odpowiednie śrubki, usunąć blaszki oraz odpiąć tasiemki od wyświetlacza. Po czym przystępujemy do montażu nowego ekranu. W tym celu podpinamy tasiemki, przykręcamy z powrotem blaszki, nakładamy klej w odpowiednie miejsca i zamykamy telefon.

 

Wymiana baterii w telefonie z niewymienną baterią

Gdy nie mamy możliwości demontażu blaszki proces wymiany baterii nie jest taki prosty, jak by mogło się wydawać. W dzisiejszych czasach stety lub niestety kolejni producenci dążą do tego, aby ich sprzęty były coraz bardziej płaskie i trwałe, czego konsekwencją jest odchudzenie baterii i wbudowanie jej w telefon. Wiąże się to też z tym, że wymiana takiego podzespołu jest bardzo utrudniona albo niemożliwa. W przypadku telefonów z łatwym demontażem możemy wykonać szybki reset telefonu poprzez wyciągnięcie baterii. Podobnie jest w przypadku, gdy chcemy ją wymienić – wystarczy zakupić nową i ją zamienić, a telefon zacznie ponownie funkcjonować. Jednak co w przypadku, gdy nasza bateria jest niewymienna, jak ją wtedy zastąpić nową? Wymiana baterii opiera się na podobnym schemacie, co wymiana wyświetlacza, z tym że po otwarciu telefonu demontujemy blaszki od baterii, odpinamy baterię, a następnie montujemy nową i składamy telefon.

 

Wymiana wyświetlacza oraz baterii w iPhone

Wymiana baterii, oraz wyświetlacza w przypadku iPhone od standardowych telefonów nieco się różni, a mianowicie nie mamy tutaj do czynienia z żadnym klejem, a tylko i wyłącznie ze śrubkami. Tak samo, jak w przypadku tradycyjnych telefonów cała procedura naprawy rozpoczyna się od demontażu wyświetlacza, jednak w tym przypadku musimy rozkręcić dwie śrubki znajdujące się przy złączu lightning, zdemontować wyświetlacz, a następnie rozkręcić odpowiednie blaszki i odpiąć go od płyty głównej, to samo należy zrobić w przypadku baterii jednak tutaj mamy do czynienia z tak zwaną podkleją, która znajduje się na spodzie baterii. Przed jej demontażem należy ją usunąć. Ponowny montaż baterii odbywa się przez przymontowanie nowej podklejki, którą jest zwykła taśma dwustronna o odpowiednim rozmiarze. Następnie montujemy do płyty głównej baterię i przykręcamy blaszki. W przypadku wyświetlacza należy wykręcić czujniki znajdujące się na górze obudowy, które następnie musimy wkręcić do obramowania, od nowego ekranu. Po czym wpinamy wyświetlacz do płyty głównej, przykręcamy blaszki i skręcamy iPhone.

Wykonywanie takich napraw na własną rękę jest nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli nie jesteśmy zapalonym majsterkowiczem. Należy szczególnie uważać, gdyż baterie litowojonowe znajdujące się w iPhone można łatwo uszkodzić i doprowadzić do wybuchu. Natomiast w przypadku wyświetlacza możemy uszkodzić jeden z czujników co może spowodować problemy z aparatem przednim lub głośnikiem rozmów. Alternatywą jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu, w którym znajduje się wykwalifikowany personel, który bardzo dobrze poradzi sobie z najczęściej spotykanymi usterkami nie tylko w iPhone, ale także w innych telefonach. Taki serwis znajdziemy na przykład w Krakowie, którego strona internetowa znajduje się pod tym adresem www.prestigegsm.pl.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

Admin i autor bloga SzklanySamuraj.pl, piszę głównie o smartfonach, technologii, operatorach, subskrypcjach i usługach związanych z branżą telefonii i hi-tec.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post