SzklanySamuraj.pl

Sony aktywnie wspiera zaawansowanych użytkowników, który na własną rękę chcą wgrywać zawsze najnowszy system. Teraz oczywiście chodzi o 6.0 Marshmallow.

Sony pod względem aktualizacji jest nieco powolnym producentem, ale za Japończycy tłumaczą to tym, że chcą dopracować system i dlatego to tyle trwa. Jestem w stanie zrozumieć takie tłumaczenie i chociaż nadal uważam, że wszystko powinno dziać się nieco szybciej, to nie mogę zapomnieć o programie AOSP. Jest to Android Open Source Program, w którym udostępniane są wszystkie materiały potrzebne do zainstalowania czystej wersji systemu na konkretnych telefonach. Pod tym względem Sony Mobile jest jednym z najlepszych na rynku, ponieważ regularnie rozbudowuje bazę wspieranych urządzeń. Na wszystkich wspieranych modelach można już od jakiegoś czasu zainstalować już Androida 6.0 Marshmallow, a teraz Sony udostępniło film pokazujący tę wersję systemu Google na kilku modelach:

Jeśli lubicie sprawdzać nowe oprogramowanie zaraz po jego starcie to powinniście zajrzeć na stronę Deweloperów Sony, gdzie znajdziecie niezbędne informacje o „piance”, a potrzebne pliki są: TUTAJ. Co ważne, nie tylko posiadacze flagowej serii Z zostali uwzględnienie w tym programie, więc nawet na słabszej Xperii możecie mieć nowy system. Aktualnie lista Xperii biorących udział w projekcie prezentuje się znakomicie: Z5, Z3+, Z4 Tablet, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact, Z2, Z2 Tablet, Z1, Z1 Compact, Z Ultra, E3, M2, T2 Ultra oraz T3. Należy pamiętać, że są to wczesne wersje, więc mogą mieć błędy, a niektóre elementy mają prawo nie działać. Instalujecie to na własną odpowiedzialność.

Zastanawiające jest to czy Sony udostępni oficjalnie Androida 6.0 Marshmallow na wszystkich smartfonach wspieranych w AOSP. Na oficjalnie liście nie ma chociażby Xperii M2, ale nadal jest nadzieje, że jeszcze się ona pojawi. Myślicie, że Japończycy tak zrobią i zaskoczą tym ruchem konkurencję?


Źródło: Sony Developers via gizmobolt.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post