SzklanySamuraj.pl

Sony zaprezentowało na Tajwanie Xperię M5 oraz C5 Ultra. Poznaliśmy też ceny tych modeli i są one interesujące, chociaż nie idealne.

Sony w ostatnim czasie zaprezentowało dwa bardzo udane modele, Xperię C5 Ultra oraz Xperię M5. Mi do gustu przypadła bardziej druga Xperia, ale i ta pierwsza będzie miała zapewne wielu fanów. Phablety są z kwartału na kwartał coraz popularniejsze, a i selfie zdaje się nie wychodzić z mody. Urządzenie, które łączy te dwie cechy, a dodatkowo oferuje mocne podzespoły i przyzwoitą cenę nie powinno narzekać na brak zainteresowania. A właśnie, ceny.

W Polsce te modele nie zostały oficjalnie zaprezentowane i bardzo możliwe, że w ogóle nie zostaną. Ostatnio zapytałem o to Sony Mobile Polska na Twitterze i taką dostałem odpowiedź:

Nie jest to informacja ostateczna i zapewne może się wiele zmienić, ale na razie musimy zakładać, że obydwie Xperie nie trafią do naszego kraju. I szkoda! To są bardzo udane modele i sądziłem, że chociaż eMka się u nas pojawi. Smartfony z mocnymi aparatami na przednim panelu często są tworzone z myślą o rynkach azjatyckich, ale w M5 to nie on jest główną zaletą. No cóż, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, ale już wiadomo na ile Sony wycenia swoje urządzenia.

Jak informuje Xperiablog.net na tajwańskim rynku obydwie Xperie zostały oficjalnie pokazane i zdradzono również ich ceny:

  • Sony Xperia C5 Ultra – 11,900 tajwańskich dolarów, czyli po przeliczeniu około 1440 złotych – połowa sierpnia, kolory: czarny, biały, miętowy
  • Sony Xperia M5 – 12,900 tajwańskich dolarów, czyli po przeliczeniu około 1560 złotych – początek września, kolory: czarny, biały, złoty

Patrząc na te ceny mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony to dość rozsądne kwoty (chociaż u nas pewnie te Xperie były droższe, ze względu na więcej podatków), ale za ok. 1500 złotych można poszukać już zeszłorocznych flagowców lub chociażby czegoś od Chińczyków z bardzo mocną specyfikacją. Przykładem niech będzie tutaj OnePlus 2 za 1449 złotych, który ma 3 GB RAM, Snapdragona 810 oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Oczywiście w jego przypadku trzeba również dostać zaproszenie, ale nadal pod wieloma względami to ciekawsza oferta niż Xperie.

Xperia-M5_C5-Ultra-Launch_6

Mimo tego ja nadal chętnie zakupiłbym Xperię M5, która za +/- 1500 złotych wydaje się świetnym wyborem i niekwestionowaną królową średniej półki. Podgryzać ją mogą tylko tańsze flagowce oraz starsza generacja topowych produktów. Sensowność tych urządzeń będzie można w pełni ocenić po targach IFA w Berlinie, ponieważ to właśnie tam zostanie zaprezentowana nowa Xperia Z5. Jeśli Japończycy wrzucą do niej Snapdragona 810 i szklane wykonanie, a potem wycenią na 3000 złotych to te produkty będą idealne. Oczywiście można mieć nadzieję, że nowe Zetki nie będą chciały walczyć o miano najdroższych smartfonów i bliżej będzie im do 2000 złotych, a nie 3 tysięcy. Wtedy będę miał ciężki orzech do zgryzienia i pewnie nie tylko ja.


Źródło: Xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post