SzklanySamuraj.pl

Szklany Samuraj istnieje już kilka miesięcy i przez cały czas bardzo dynamicznie się rozwija. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany, tematykę!

Zanim jednak wytłumaczę o co chodzi przypomnę Wam kilka wpisów, które są niezwykle ważne dla tego bloga. Pierwszym z nich jest ten z 22 września, czyli oficjalny start Szklanego Samuraja. Pod koniec roku podsumowałem pierwsze miesiące tego bloga, które moim zdaniem były bardzo udane. Nie chodzi mi nawet o statystyki, ale moje podejście do niego. Obawiałem się, że będę pisać w najlepszym przypadku raz na kilka dni i blog prędzej czy później umrze śmiercią naturalną. Jednak stało się inaczej i pod koniec stycznia Szklany samuraj poszedł w końcu na swoje. Czy mogę nazwać tego bloga sukcesem? Moim zdaniem nie, ale ja jestem bardzo krytyczny wobec tego co robię w sieci. Jednak mogę stwierdzić, że Szkalny Samuraj się fajnie rozwija i dlatego postanowiłem wprowadzić kolejne zmiany.

Sony uwielbiam, ale…

Ale czasem mam ochotę napisać o czymś innym. Oczywiście uskuteczniam to nie tylko tutaj, również zawodowo piszę o technologiach i w wielu miejscach możecie przeczytać moje teksty. Jednak czasem to co chcę napisać nie pasuje do miejsc gdzie pracuje, więc postanowiłem, że poszerzę tematykę tego bloga. Dlatego od teraz będę tu pojawiać się felietony o mobilnych systemach operacyjnych, innych producentach niż Sony lub internecie oraz akcesoriach. Zanim jednak fani Sony zaczną narzekać, że teraz będą pojawiać się tutaj miliony newsów o wszystkim to spokojnie, nie będą.

Jest to blog o technologiach, ale moim oczkiem w głowie są produkty Sony, więc one będą miały pierwszeństwo. Newsów nie zamierzam też tutaj pisać (chyba, że naprawdę ważne, jak premiera flagowca innej firmy), a chcę się skupić na dłuższych tekstach, jak testy, recenzje czy felietony. Dlatego spokojnie, fani Sony nadal znajdą tutaj świeże informacje o swojej ulubionej firmie, ale poza tym będzie można tutaj przeczytać również moje przemyślenia na inne technologiczne tematy. Jest to rozwiązanie dobre pod kilkoma względami. W przypadku recenzji porównanie smartfonów Sony do telefonów konkurencji będzie dużo lepsze i bardziej obiektywne, a przez co rzetelniejsze.

Nie tylko o Sony, to czemu Szklany Samuraj?

Nazwa Szklany Samuraj jak wiecie powstała dlatego, że topowe smartfony Sony są szklane, a firma jest z Japonii. Dlatego szybko wpadłem na pomysł, że taka nazwa będzie dobrze odzwierciedlać tematykę, a jednocześnie nie będzie tak oczywista. Po prostu nie chciałem mieć bloga, który w nazwie będzie mieć Sony lub Xperia. I mimo rozszerzenie tematyki nie mam zamiaru zmieniać Szklanego Samuraja na coś innego. Nazwa nadal wydaje mi się bardzo ciekawa, a rozszerzenie tematyki nie jest żadnym problemem.

Oczywiście chętnie posłucham Waszego zdania na ten temat. Możecie mi napisać o czym jeszcze chcielibyście poczytać. Na razie nie obiecuję Wam ilości wpisów, chociaż mam co do tego pewne plany. Zresztą sami niedługo zobaczycie. A tymczasem dajcie lajka i napiszcie co sądzicie.


A Wy jesteś już Szklanym Samurajem?!

Zdjęcie: moneysense.ca

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Muszę Ciebie ochrzanić.
  Miał być tekst o tym, jakie miałeś telefony i jak wspominasz i co? 😀

  A co do systemów operacyjnych, jak obsmarujesz Symbiana, to normalnie przestaje czytać Ciebie 😀
  O czym chcę poczytać?
  1. Jak wychwalasz Symbiana (xD)
  2. Co sądzisz o produktach, jakie widzisz w nich wady i zalety:
  – Apple
  – Samsung
  – LG
  – Huawei
  – ZTE
  – Nokia
  – Sony
  – Blackerry (cholera, Classic i Passport są moimi marzeniami :D)
  3. Jakie miałeś telefony w życiu i co o nich sądzisz, jak wspominasz itp.

  Tyle ode mnie 😀


  • KonduxKondux

   Author Odpowiedz

   Wszystkie telefony jakie miałem już kiedyś opisywałem (http://kondux.pl/gsm-co-dalej/ ), ale nie oczekuj od tamtych tekstów zbyt wiele 😉 Zastanawiam się nawet czy niedługo nie znikną z Konduxa. Może napiszę je raz jeszcze 😉

   Nie byłem nigdy fanem symbiana, więc nie zamierzam o nim nawet wspominać 😛

   A resztę da się zrobić 😉


   • To przeczytam, zanim znikną 😀

    Tym lepiej 🙂

    To bierz się do roboty 🙂


    • KonduxKondux

     Author Odpowiedz

     To się spiesz, bo ja wiele takich decyzji podejmuję instynktownie, po prostu zaznaczam i wyrzucam 😛


     • Zaraz, zrobię herbatę, przeczytam, jutro sobie skasujesz 🙂


     • KonduxKondux

      Author

      Najpierw do skasowania mam i tak koło 100 wpisów o Sony, które wiszą jeszcze na Konduxie 😉


     • Miałem ten telefon

      https://kondux.wordpress.com/2012/04/07/se-d750i/

      Ale nie uważam by był damski, mniejsza z tym. To dla mnie był najlepszy Sony Ericsson na równi z moją K810i 🙂
      Możesz kasować, przeczytałem wszystkie :


     • KonduxKondux

      Author

      Dobrze, że mi o tym przypomniałeś 😉 ten blog właśnie przestał istnieć 😛


     • R.I.P 😀


Next Post