SzklanySamuraj.pl

Do kin trafił już nowy film z przygodami agenta 007, czyli Spectre. Od miesięcy mówiło się, że Xperie są za słabe dla Jamesa Bonda, a jak to jest naprawdę?

Byłem na nowym filmie o przygodach Jamesa Bonda, czyli Spectre. Oczywiście oprócz czerpania przyjemności z bardzo dynamicznej akcji wypatrywałem Xperii, ponieważ w ostatnich miesiącach było sporo kontrowersji dotyczących tego czy jakaś Zetka będzie towarzyszyć agentowi 007. Wystarczy przypomnieć, że według maili, które wyciekły zarówno główny aktor (Daniel Craig) jak i reżyser (Sam Mendes) nie uważają topowych Xperii za najlepsze smartfony na rynku, a James Bond powinien korzystać tylko z takich. Sytuacja dziwna, ale jak wiecie ostatecznie okazało się, że to Sony zostało partnerem w filmie Spectre. Oczywiście Japończycy nie mogliby zrobić czegoś raz, a porządnie więc telefonem agenta jej Królewskiej Mości jest zarówno model Z5, jak i Z5 Compact oraz Z3+. Nieco zamieszana, ale jestem w stanie przymknąć na to oko, ponieważ ma to jakiś sens. Co więcej byłem pełen nadziei po reklamie tego filmu w wykonaniu Sony:

Przeczytaj też: Spectre to świetny film akcji. Szkoda tylko, że taki głupi…

Nie będę pisać więcej o tym spocie, ponieważ robiłem to już w podlinkowanych tekstach. Teraz chciałbym skupić się na tym ile razy Xperia Z5 lub Z5C pojawiła się w filmie. Jak myślicie? Raz, dwa, trzy, a może więcej? Wiecie ile razy ja wyłapałem smartfona Sony oglądając Spectre?

ZERO!

Tak, dobrze przeczytaliście, nie jest to żadna pomyłka. Specjalnie starałem się zwracać na to uwagę i albo Xperia została na tyle mało wyeksponowana, że po prostu umknęła mojej uwadze albo po prostu jej tam nie było. Małym pocieszeniem dla fanów Sony może być fakt, że innym lokowanym produktem w tym filmie jest wódka Belvedere i ona kilka razy pojawiła się na ekranie. Problemem jest to, że ani razu nie dostrzegłem jej logo, więc gdybym nie przeczytał, że to właśnie ona, to z filmu bym się tego nie dowiedział.

Muszę wspomnieć, że kilka dni temu na nowo pojawiły się teksty w sieci informujące o tym, że w pobliżu Bonda nie będzie Xperii. Były one niemiłosiernie głupie, ponieważ ich źródłem były maile, które wyciekły kilka miesięcy wcześniej, tylko ktoś sobie to zinterpretował na nowo i dopisał do tego historię. Mimo tego miały – niestety – rację.

Bond nie lubi Xperii!

Wygląda na to, że tak właśnie wygląda sytuacja. James Bond nie przepada za Xperiami, ponieważ nie są one najlepsze na świecie. Sądziłem, że ostatecznie twórcy filmu doszli do porozumienia z Sony i nowa Z5 gdzieś tam delikatnie pojawi się w tle, ale wygląda na to, że można ją podziwiać jedynie w spotach reklamujących Spectre. Szkoda, nawet bardzo, ponieważ kilka sekund na wizji mogłoby znacząco poprawić jej wyniki sprzedaży. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że same reklamy wystarczą, żeby nowe Zetki trafiły do milionów klientów.


P.S. Jeśli wybraliście się na Spectre i jednak Xperia rzuci Wam się w oczy to dajcie proszę znać kiedy ją widzieliście. Może to ja mam słaby wzrok albo zbyt mało uważnie oglądałem cały film.


Zdjęcie: 1

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post