SzklanySamuraj.pl

Sony na krawędzi? Zamyka masowo sklepy w Kanadzie, co jednoznacznie oznacza, że Japończycy sobie przestają radzić? Bzdury!

3 dni temu pisałem Wam o plotkach dotyczących potencjalnej sprzedaży Sony Mobile. Prawdopodobnie są to doniesienia, które nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą, ale nie da się ukryć, że taka jest taka możliwość i nie potrzeba żadnych plotek, żeby na to wpaść. Szczególnie, że Japończycy ogłosili właśnie zamknięcie 15 sklepów w Kanadzie! Czy fani mają się czego bać?

Nie wiem. I nie wie to nikt, oprócz zarządu i najważniejszych pracowników Sony. Reszta może tylko domyślać się prawdy bazując na przeciekach. Ja już swoje wnioski wyciągnąłem z tego ogłoszenia, a Ty?

Restrukturyzacja!

Chciałoby się powiedzieć, nareszcie! Sony nie radzi sobie najlepiej i potrzebne są zmiany. Zamykanie sklepów nie jest dobrym rozwiązaniem wizerunkowym, ale za to powinno poprawić finanse. Oczywiście 15 sklepów w Kanadzie to tylko kropla w morzu, ale może ona być początkiem czegoś większego. Sądzę, że na całym świecie mogą być zamykane kolejne lokacje Sony. Jeśli coś nie przynosi odpowiedniego zysku musi zostać zamknięte i Sony wydaje się to w końcu rozumieć.

Sam mieszkam koło Poznania i pasuje mi to, że mam do wyboru kilka sklepów Sony w różnych częściach miasta. Jednak jeśli miałbym wybierać to wolałbym dostać jedno, dużo większe miejsce dla fanów japońskiej firmy, w którym znalazłbym wszystko czego tylko dusza zapragnie. Jeśli jest to zmniejszenie ilości, dla zwiększenia jakości to ja jestem zdecydowanie na tak.

Sprzedaż online?

Drugą hipotezą jest to, że Sony będzie przenosić swój biznes w większym stopniu do sieci. Xiaomi dzięki temu w 5 lat stało się jedną z największych firm produkujących smartfony na świecie. Takie HTC także nie ma sklepów i radzi sobie coraz lepiej. Zdecydowanie się na sprzedaż online nie jest złym wyborem, ponieważ nadal produkty Japończyków powinny być dostępne w sklepach technologicznych, dzięki czemu będziemy mogli „pomacać” towar przed zakupem.

Może ja wyciągam złe wnioski, a może naprawdę zamknięcie tych sklepów nie jest tak tragiczne jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Wizerunkowo wygląda to słabo, ale jeśli uda się dzięki temu podnieść zyski i firma zacznie iść w dobrą stronę, to taki jest tego sens, prawda?

A Ty jesteś już Szklanym Samurajem?

Źródło: phonearena.com, Zdjęcie: hi-news.ru

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Wyciągamy w tej sprawie podobne wnioski. Sony ma wszystko aby być najlepsze, czas wreszcie pobawić się w zdobywanie rynku na masową skalę 😉


  • KonduxKondux

   Author Odpowiedz

   Sony ma bardzo wiele, żeby być liderami i walczyć jak jak równy z Samsungiem, Huawei czy ZTE 😉 Just do it!


   • Brakuje im tylko paru usług. Myślę, że mogliby to nadrobić, a połączenie telefonów z PSN? To było CUDOWNE. 🙂


Next Post