SzklanySamuraj.pl

Sony w tym roku zapewne pokaże kilka Xperii z serii Z, ale najważniejsza może być Zetka ze średniej półki o nazwie Xperia Z6 Lite.

Jeśli chociaż w małym stopniu interesujecie się rynkiem mobilnym, to na pewno spotkaliście się z jakimiś smartfonami Samsunga. Jednym z ich znaków rozpoznawczych jest to, że w zdecydowanej większości w ich nazwie widnieje też słowo „Galaxy”. Jakiś czas temu było one kojarzone jednoznacznie z topowymi urządzeniami, które oferowały najlepsze osiągi i możliwości. Potem stopniowo zaczęło się to zmieniać i w końcu Samsunga Galaxy można dostać zarówno za 500, jak i 3000 złotych. Ma to swoje plusy, ponieważ może przyciągać klientów, ale jest też rozmyciem nieco pierwotnego znaczenia tego słowa. Nawet Galaxy S nie oznacza już premium, ponieważ są modele, które swoimi możliwościami wołają o pomstę do nieba.

Podobnie może zrobić Sony ze swoją flagową serią Xperia Z. Do tej pory jedynie topowe urządzenia w różnych rozmiarach tak się nazywały, ale już w maju może to się zmienić. W ostatnich przeciekach z polskiego oddziału T-Mobile widniało, że w drugim kwartale zostaną zaprezentowane dwa nowe smartfony. Jeden ma zostać wyposażony w Snapdragona 820, a drugim według mobile-dad.com ma być właśnie Xperia Z6 Lite.

To źródło podaje, że będzie ona wyposażona w 6-rdzeniowego Snapdragona 650 oraz 5-calowy ekran o nieznanej rozdzielczości. Poza tym na przodzie będzie wypukłe szkło 2.5D, a – co ważniejsze – tył ma zostać wykonany z metalu. Jego cena ma wynieść 2500 yuanów, czyli w przeliczeniu około 1500 złotych. Zapowiada się ciekawy średniak, ale dwie rzeczy mnie zastanawiają.

Pierwszą jest to, o czym pisałem na początku, czyli pewne rozmycie flagowej serii. Do tej pory fani wiedzieli, że kupując którąkolwiek Zetkę dostaną najlepsze to co Sony może zaoferować najlepszego. Niezależnie od rozmiaru specyfikacja zawsze była z najwyższej półki i chociaż Snapdragon 650 nie jest złym procesorem, to nie jest to topowy produkt. Jeśli Japończycy podejdą do tego rozsądnie i potem nie pojawią się jeszcze słabsze Zetki to ja będę w stanie przymknąć oko na takie rozszerzenie portfolio, ale niektórzy klienci mogą nie być zadowoleni.

Drugim elementem, który mnie zastanawia jest wykonanie, a dokładnie metalowe plecki. Jeśli te informacje się potwierdzą to będę mógł w końcu napisać: NARESZCIE! Znacząco odświeżenie wyglądu Zetek jest potrzebne i zastosowanie metalu może być świetnym ruchem. Oczywiście nie wiadomo czy flagowce również się zmienią, ale moim zdaniem po dobrym przyjęciu modelu Xperia Z6 Lite, także topowe urządzenia dostaną metal. Właśnie dlatego to może być najciekawsze i najważniejszy model tego roku.

Jedyne co mnie martwi to dostępność tej Xperii. Mam nadzieję, że nie będzie to model przeznaczony jedynie na rynki azjatyckie, ponieważ zapowiada się tak ciekawe, że pewnie wiele osób wzięłoby go pod uwagę przy kupnie czegoś dla siebie. Mam też nieodparte wrażenie, że to może być mocniejszy i lepiej wykonany następca Xperii M5, który jednocześnie nie szokowałbym ceną. Zapowiada się interesująco, Sony nie popsuj tego!


Źródło: mobile-dad.com via phonearena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post