SzklanySamuraj.pl

Sony nie pokazało na targach CES żadnego smartfona, ale dziś Japończycy zaprezentowali coś nowego. Tak jakby…

Seria Xperia Z5 została zaprezentowana we wrześniu zeszłego roku, a jej flagowy produkt pojawił się w 4 wersjach kolorystycznych: białej, grafitowej, złotej oraz zielonej. Teraz Japończycy postanowili odświeżyć ten model i doczekał się one nowego koloru: różowego!

Informacje o takim ruchu pojawiły się już kilkanaście dni temu, ale wtedy mówiło się o nieco bardziej dającym po oczach kolorze. Na szczęście nowa Xperia Z5 ma dość stonowaną barwę, przez co nawet mężczyźni będą mogli ją kupić bez wstydu, chociaż skierowana jest ona raczej do kobiet. Nie jest to również taka sama wersja jak koralowa Xperia Z5 Compact, którą ostatnio testowałem. Mi ona odpowiadała, chociaż wielu znajomych twierdziło, że nie nadaje się ona dla facetów.

This slideshow requires JavaScript.

Oczywiście specyfikacja jest taka sama jak w standardowej Zetce, ale czy taki ruch ma sens?

Paradoksalnie TAK!

Kiedyś pomyślałbym pewnie, że takie odświeżenie jest głupie, ale wolę coś takiego niż zupełnie nowy model, który niczego nie wnosi. Oczywiście Sony mogłoby pokazać wszystkie warianty od razu, ale zaprezentowanie nowego pozwala przypomnieć o smartfonie i wzbudzić nieco szumu w mediach. Jedyny minus jest tak, że lepszym rozwiązaniem byłoby pokazanie od razu dwóch nowych wersji. Jednej przeznaczonej dla kobiet, a jednej dla męskiej części klientów.

Ale cóż, chyba nie można mieć wszystkiego. Podoba Wam się nowa Zetka?


Źródło: Sony Mobile

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post