SzklanySamuraj.pl

Xperia Z5 Compact ma problemy z dotykiem, ale Sony zdaje sobie z tego sprawę i za kilka dni wypuści specjalną łatkę. Co ciekawe skarżą się jedynie użytkownicy białych Zetek.

Zaraz po premierze rynkowej Xperii Z5 Compact zaczęły pojawiać się filmy, na których było wyraźnie widać, ma ona problemy z dotykiem. Jeden z przykładów macie poniżej:

Początkowo część osób myślała, że jest to spowodowane przegrzewaniem się smartfona, ale szybko okazało się, że to są po prostu problemy z dotykiem. Przypadków nie jest sporo, ale problem istnieje i co najważniejsze Sony zdaje sobie z niego problem. W oświadczeniu dla xperiablog.net Japończycy przyznali, że nie jest to tylko wymysł przeciwników Xperii, a rzeczywiście jest coś na rzeczy. Co ciekawe, tylko w białych Xperiach Z5 Compact. Reszta urządzeń jest wolna od tego błędu:

Sony Mobile chce dostarczać oferować najwyższą jakość oraz wsparcie klienta w przypadku każdego z naszych produktów. Jesteśmy świadomi, że ograniczona liczba klientów doświadcza problemów z dotykiem w białych Xperiach Z5 Compact. Znaleźliśmy już rozwiązanie i zamierzamy wypuścić oprogramowanie, które rozwiązanie ten błąd i poprawi ekran dotykowy. Inne kolory nie są dotknięte tym problemem.

Specjalna łatka będzie dostępna do zainstalowania w programach PC Companion (Windows) oraz Bridge (Mac) na początku 44 tygodnia tego roku (od 26 października). Wypuszczana jest ona przy współpracy z partnerami, więc jej dostępność może będzie zależna od regionu oraz operatora.

Muszę powiedzieć, że takie Sony mi się podoba. Problemów ciężko jest uniknąć, ale warto przyznać się do błędu i jak najszybciej zadbać o to, żeby sobie z nim poradzić. Na razie oczywiście jest to pochwała nieco na wyrost, ponieważ trzeba zaczekać jeszcze na wypuszczenie odpowiedniej aktualizacji. Możliwe, że użytkownicy z niektórych regionów będą musieli trochę na nią poczekać, a błąd cały czas może występować w poszczególnych przypadkach.

Zastanawiające i nieco zabawne w tej sprawie jest tylko to, że jedynie biała Xperia Z5 Compact ma problemy z ekranem. Rozumiem, że to jest inna partia produkcyjna, ale w głowie już widzę minę kogoś, kto długo nie mógł wybrać koloru swojej Xperii, a gdy zdecydował się na biel ta nie działała poprawnie. Czasem to trzeba mieć szczęście.


Źródło: xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post