SzklanySamuraj.pl

Sony ogłosiło już oficjalnie, które Xperie mogą liczyć na Androida 8.0 Oreo, ale może to nie być pełna lista. Polski oddział sugeruje niespodziankę!

Na początku września Sony Mobile ogłosiło oficjalną listę Xperii, które mogą liczyć na aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Wielkimi przegranymi są przedstawicielki serii Z5, które nadal są bardzo sensownymi urządzeniami. Z drugiej strony, mają one już ponad 2 lata, więc krytykowanie Japończyków nie byłoby do końca sprawiedliwe, ponieważ konkurencji zdarza się porzucać swoje produkty nawet wcześniej. Mimo tego, rozumiem rozczarowanie posiadaczy ostatniej serii „Zetek”.

Na szczęście, może ono być przedwczesne!

Polski oddział Sony Mobile sugeruje, że Xperia Z5 Premium może dostać Androida 8.0 Oreo!

W pozornie zwyczajnym poście na Facebooku, Sony Mobile Polska chwaliło się tym, że Xperie XZ1 mają już najnowszego Androida 8.0 Oreo. Nie było tam słowa o aktualizacjach, ale ktoś zapytał w komentarzach o model Z5 Premium:

Pierwsza odpowiedź była krótka i bez większych konkretów – raczej tak. Ona nie sugeruje zbyt dużo, ale daje jakieś nadzieje. Za to druga wypowiedź jest wyraźnym potwierdzeniem wcześniejszej. Oczywiście w takich sytuacja należy brać pod uwagę, że osoby odpowiedzialne za FB mogły się pomylić lub po prostu Z5 Premium nie przejdzie testów i Sony Mobile nie zdecyduje się na wypuszczenie aktualizacji.

Ja tam wierzę, że Japończycy robią wszystko, żeby cała seria Z5, a nie tylko Z5P, dostała Androida 8.0 Oreo. Sony w ostatnich kwartałach bardzo przykłada się do tego aspektu, a taki ruch byłby najlepszym potwierdzeniem że warto inwestować w Xperie.

Oby tak było.

Aktualizacja!

Polski oddział Sony Mobile po raz kolejny potwierdza, że Xperie Z5 dostaną Androida Oreo. Tym razem na Twitterze spytał o to Dariusz Laskowski:

No cóż, albo ludzie ogarniający te profile sporo wiedzą i nie mają oporów, żeby się tym dzielić, albo nie kompletnie nie mają pojęcia co się dzieje i obiecują gruszki na wierzbie.

Oczywiście, pewnie za jakiś czas dowiemy się, która z opcji jest prawdziwa…


Zdjęcie: androidpit.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post