SzklanySamuraj.pl

Sony Xperia Z4 nie będzie już szklana? Japończycy zdecydują się na zrobienie metalowego smartfona? Trzeba przyznać, że to była sporo zmiana.

Zanim przejdę do temu właściwego pozwolę sobie na małą dygresję. Szukając nazwy bloga, który na początku miał skupiać się tylko na produktach Sony długo zastanawiałem się co będzie najlepsze. Miałem kilka pomysłów, ale zdecydowałem, że nie chcę tworzyć czegoś z Sony lub Xperia w nazwie. Jeśli będziecie ciekawi czemu to mogę napisać o tym oddzielny tekst. Wybrałem w końcu Szklanego Samuraja, ponieważ to bardzo wyraźnie odnosi się do Xperii (Samuraj = Japonia, a Szklany, ponieważ flagowe Xperie są właśnie takie). Nowe przecieki donoszą, że chyba moja nazwa będzie nietrafiona:

Jak widzicie @ViziLeaks napisał, że Xperia Z4 będzie w całości wykonana z metalu. Poza tym aluminiowy przycisk, który jest znakiem rozpoznawczym smartfonów Sony ma również się zmienić i co ciekawe będzie w nim czytnik linii papilarnych. W ta ostatnią informacje nie chce mi się wierzyć, ponieważ ten guzik jest po prostu zbyt mały na to. Musieliby bardzo zmienić jego wygląd i znacząco go powiększyć lub rozszerzyć, co mogłoby psuć wrażenia estetyczne. Najlepiej będzie jak poczekamy i zobaczymy na ile trafne są przecieki ViziLeaks, ponieważ według niego niedługo ma zostać pokazana Xperia Z3 Neo.

Dużo ciekawsza jest informacja, że Sony Xperia Z4 będzie w całości wykonana z metalu. Chociaż interesuje się telefonami japońskiej firmy już od dłuższego czasu i staram się wiedzieć o nich jak najwięcej to najzwyczajniej w świecie nie wiem jak ocenić taki ruch. Metalowe urządzenia są świetne. HTC One M9 to naprawdę znakomity telefon, a poprzednik pod względem wykonania nie miał się czego wstydzić. Zdecydowanie to jedne z najlepszych obecnie dostępnych urządzeń pod tym względem, ale czy szkło jest takie złe? Samsung poszedł w połączenie szkła oraz metalu, a obydwie wersje Galaxy S6 zapewne pobiją wszelkie rekordy sprzedaży. Zdecydowanie nie jest to zła droga.

No i w końcu Xperia Z3, która leży koło mnie i właśnie sprawdzam jej baterię (włączyłem 10 godziną wersję Epic Sax Guy i zobaczymy ile wytrzyma) jest po prostu świetna. Miałem już kilka telefonów w swoich rękach i śmiało mogę powiedzieć, że Zet3 jest jednym z najlepszych jeśli chodzi o wykonanie. Połączenie szkła oraz metalowej ramki jest świetne. Moja Xperia M2 nie może się nawet równać pod tym względem z flagowcem, chociaż wizualnie jest dość podobna.

Czy przejść w całości na metal byłoby dobrym rozwiązaniem? Nie wiem. Ciężko jest powiedzieć nawet nie mając przecieków jak będzie to wyglądać. Ja jestem ciekaw czy Sony zdecyduje się na taki ruch. Możliwe, że dopiero zobaczymy to w Xperii Z5. A tymczasem muszę pomyśleć nad nową nazwą…


Źródło: @ViziLeaks via phonearena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Zapewne stal podniesie prestiż modelu. Myślę, że dla „Premium target” to będzie fajna opcja, ale te standardowe lepiej, aby pozostały szklane 🙂


  • Ale czy szkło plus metal to już nie jest premium?
   Zasady rynku Androida ustala Samsung i Koreańczycy mają takie połączenie, więc nie wydaje mi się to zły wybór


   • Nie to jeszcze nie jest premium. Sama stal dodaje szlachetności i elitarności.


 • Zmień nazwę na Full Metal Alchemist albo Full Metal Sony 😀
  A co do nowej Xperii, to jestem ciekaw jakby im to wyszło, całościowo metalowe, bo szkło jakoś chyba bardziej mi odpowiada


  • No na razie Sony nie ma zbyt dużego doświadczenia w produkcji całych metalowych telefonów, więc zobaczymy jak to będzie 😉


Next Post