SzklanySamuraj.pl

Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) co roku przyznaje nagrody, również dla smartfonów. W tym roku jedno z wyróżnień przypadło Xperii Z3+ i ja się zastanawiam czy to przypadkiem nie jest jakiś żart.

Jak co roku, tak i teraz EISA (European Imaging and Sound Association), która zrzesza ponad 50 magazynów z 22 krajów przyznała nagrody w kilku kategoriach, również mobilnych. Te wyróżnienia są bardzo prestiżowe, a sama organizacja działa od 1982 roku, więc oczywiście warto rzucić na nie okiem. Ja skupię się na smartfonach.

  • Europejski smartfon konsumentów 2015-2016 – Huawei P8
  • Europejski zaawansowany smartfon 2015-2016 – Samsung Galaxy S6 edge
  • Europejski aparat w smartfonie 2015-2016 – LG G4

Tak wyglądają 3 nagrody przyznane przez EISA i ciężko jest się z nimi nie zgodzić. Huawei P8 rzeczywiście oferuje świetny stosunek ceny do mocy, więc wyróżnienie zasłużone. Podobnie jak Galaxy S6 edge, który bez wątpienia jest pod wieloma względami najbardziej zaawansowaną konstrukcją, czy też LG G4 mający świetny aparat. Na rynku pojawiło się wiele ciekawych urządzeń, ale śmiało można założyć, że powyższe nagrody zostały przyznane rozsądnie. I wtedy nadchodzi kolejna kategoria:

  • Europejski smartfon multimedialny 2015-2016 – Sony Xperia Z3+

Dla zachowania kultury na tym blogu powiedzmy, że powiedziałem do siebie czytając tę kategorię: Co kurczę?!

Jak wiecie jestem fanem tej firmy i sam prywatnie korzystam z Xperii, gdyby było inaczej to nie założyłbym tego bloga. Na szczęście nie jestem zaślepiony fanboystwem, a co więcej jestem bardziej krytyczny niż przeciętni użytkownicy. To jest moim zdaniem bardzo zdrowe podejście i dzięki niemu pojawiają się teksty, w których się rozpływał nad Sony, ale sporo jest takich, w których nie szczędzę ostrych słów japońskim produktom. Ten tekst należy do tej drugiej kategorii.

Sony Xperia Z3+ to bez wątpienia fajny telefon, ale moim zdaniem nie zasługuje na nagrodę w żadnej z tych kategorii. Jeśli najbardziej multimedialnym smartfonem Europy jest przegrzewająca się Xperia, której wydajność została zdecydowanie zmniejszona, tylko po to, żeby można było z niej korzystać to znaczy, że jest coś nie tak. Xperia Z3+ nie jest najlepsza pod żadnym względem i taka jest obecnie smutna prawda. Już prędzej na to wyróżnienie zasługuje Samsung ze swoim S6 edge. Na korzyść Sony przemawia wygląd (ale pod tym względem konkurencja też nie odstaje) i wodoszczelność. Nie sądzę, żeby te cechy były równoznaczne z byciem najlepszym smartfonem multimedialnym.

Na potwierdzenie mych słów postanowiłem trochę Was sprawdzić. Wiecie jaki telefon jest na zdjęciu głównym? Xperia Z3, bez plusa. Jeśli od razu poznaliście się na moim chytrym planie to gratulacje. Ja bym się pewnie nabrał. Jeśli jednak nie zwróciliście na to uwagi, to może jest dobry znak, że to Xperia Z3 bardziej lub chociaż tak samo zasługuje na to miano? A jeśli tak to niestety nie świadczy to dobrze o wersji z plusem…


Źródło: EISA via gsmarena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post