SzklanySamuraj.pl

Sony Xperia Z3 Compact czy może Xperia Z5 Compact? Czy różnice są na tyle duże, że warto wziąć pod uwagę nowszy model, który jest sporo droższy?

Na początku września zostały pokazane nowe Zetki, a wśród nich znalazła się też Xperia Z5 Compact. Nowy model jest oczywiście lepszy, pod niemal każdym względem niż poprzedniczka, ale jest też jednocześnie dużo droższy. Na razie ciężko jest mi się wypowiadać jednoznacznie czy różnica w cenie (2599 vs 1799 złotych – oficjalne ceny, ale Z3C można dostać taniej) jest uzasadniona, ponieważ – oczywiście na papierze nowa Zetka jest dużo lepsza – jest ona bardzo duża i za podobne pieniądze można dostać mocniejsze smartfony z większym ekranem. Na początek zobaczcie jakie różnice wyszczególnia samo Sony:

Ja oczywiście postanowiłem sprawdzić to nieco dokładniej i przyjrzałem się specyfikacji oraz najważniejszym cechom, które umieściłem na infografice:

Jak może pamiętacie testowałem Xperię Z3 Compact i bardzo przypadła mi do gustu. Oczywiście gdybym miał wybrać jeden z modeli to postawiłbym na nowszą Z5C, ale nie gdybym miał decydować swoim portfelem. Sony po prostu przesadziło z wyceną swoich nowości i to grubo. Gdyby na starcie były ona kilkaset złotych tańsze, to moim zdaniem byłyby ciekawą alternatywą na rynku.

Cenię serię Compact za poręczność, możliwości rodem z flagowej serii oraz świetną baterię. Mimo to gdybym miał kupić telefon za takie pieniądze to prawdopodobnie nie zdecydowałbym się na żadną z nich, ponieważ za takie same pieniądze można mieć coś większego. Sony stworzyło świetne urządzenia, tylko zapomniało, że cena musi być adekwatna do rynku. Niestety to nie Japończycy stawiają zasady na rynku i muszą się dostosować albo będzie to wyglądać coraz gorzej.

Jeśli szukacie jednoznacznej odpowiedzi na tytułowe pytanie to odpowiem NIE. Kilka zmian nie jest wartych tysiąca złotych.


A jeśli wpis Ci się spodobał i chcesz być na bieżąco to zostaw lajka. Dzięki!


Źródło: Sony Mobile

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Gdybym miał kierować się portfelem, to Z3C. Gdybym wiedział, że Z5C nie rysuje się tak łatwo jak poprzednie generacje (a tego nie wiem póki nie dostanę jej na testy) to z pewnością postawiłbym na ten nowszy model. Rozwiązania konkurencji mnie nie przekonują, jedynie Samsung Galaxy S6 ale to nie ta cena 😀


  • Jak za taką zabawkę, to cena jest przystępna.


Next Post