SzklanySamuraj.pl

Już za parę dni, za dni parę. Weźmiesz plecak swój i… będziesz oglądać targi IFA w Berlinie. Gwiazdami mają być między innymi Xperie XZ1, których ceny właśnie trafiły do sieci i jest całkiem dobrze. 

Z racji, że targi IFA zbliżają się wielkimi krokami, do sieci trafia coraz więcej przecieków o nadchodzących urządzeniach. Wśród nich mają być nawet 3 nowości Sony, w tym flagowa Xperia XZ1 oraz jej mniejsza, choć równie mocna, wariacja – Xperia XZ1 Compact. Patrząc na specyfikację, raczej nie będzie można narzekać. Za moc odpowiadać będzie Snapdragon 835 oraz co najmniej 4 GB pamięci RAM, a zdjęcia zrobimy przy użycie nowej, 19-megapikselowej matrycy (która swoją drogą jest świetna!). Znaczące różnice między tymi modelami będą dwie, baterie (2800 vs 3000 mAh) oraz wyświetlacze (4,6 cala HD vs 5,2 cala FullHD).

Sam mam chrapkę na mniejszą Xperię, ale kluczowa będzie cena, a ta według pierwszych informacji nie wyglądała zachęcająco. Mówiono wtedy, że w Polsce przyjdzie nam zapłacić za nie odpowiednio 2750 oraz 3210 złotych, czyli dość sporo. Z racji tego, że XZ Premium wchodząc do naszego kraju została wyceniona na 3199 złotych, powyższe kwoty nie nastrajały pozytywnie, ale też wydawały się nieco zawyżone. Przypomnę tylko, że Xperia X Compact startowała w Polsce z poziomu 2199 złotych, więc różnica byłaby ogromna.

Na szczęście, raczej nie będzie, przynajmniej według informacji udostępnionych przez redaktora portalu WinFuture.de:

Według niego, w Wielkiej Brytanii za nowe Xperie trzeba będzie wyłożyć odpowiednio 499 i 599 funtów, czyli jakieś 2320 i 2780 złotych. Muszę przyznać, że takie kwoty wyglądają całkiem atrakcyjnie, a można mieć nadzieję, że polskie ceny zostaną „zaokrąglone” w dół. Sam zastanawiam się nad zmianą telefonu i mniejsza z Xperii jest mocnym pretendentem do wylądowania w mojej kieszeni, Sony musiałoby naprawić wszystkie błędy poprzednika, a cena nie mogłaby być przegięta. Moim cichym marzeniem jest kwota początkowa Compata na poziomie 1999 złotych, ale informacje z przecieku również nie są takie złe.

W wiadomości na Twitterze są również linki do Amazonu, ale na razie nie ma tam ani cen, ani specyfikacji.

Podsumowując, czekam! I to jak jasna cholera, ponieważ Xperia XZ Premium rozbudziła moje nadzieje, że Sony cały czas umie robić telefony. No i wie jak zrobić świetny aparat (bo co do tego miałem wątpliwości). Nowe XZ-tki mogą być świetnymi produktami, szczególnie jeśli potwierdzą się powyższe ceny. Flagowemu modelowi bliżej byłoby do wyjściowej ceny Huawei’a P10, a nie Samsunga Galaxy S8, co dla wielu osób mogłoby być kluczowe.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • a jaki masz tera telefon? ze chcesz zmieniać na te sony?


    • Obecnie moim prywatnym telefonem jest Alcatel Idol 4 (swoją drogą świetny, ale potrzebuję czegoś nowego), ale przeważnie i tak coś testuję i co chwilę zmieniam 😉


Next Post