SzklanySamuraj.pl

Jeśli szukasz ciekawego średniaka z dobrym aparatem to Sony ma coś dla Ciebie. Xperia XA1 oraz XA1 Ultra zostały wycenione całkiem rozsądnie!

Pod koniec lutego Japończycy zaprezentowali dwa fotograficzne średniaki: Xperię XA1 oraz Xperię XA1 Ultra. Moim zdaniem to bardzo udane modele, ale do tej pory ciężko było przewidzieć czy są w stanie odnieść sukces, ponieważ na tej półce cenowej kluczowa jest zwykle cena. W pierwszych ofertach zarówno XA1, jak i XA1 Ultra wypadały całkiem sensownie, ale czy polskie ceny są równie interesujące?

Moim zdaniem tak!

Obydwa modele trafiły do oferty X-Komu. Mniejszy z modeli dostępny jest w trzech kolorach (biały / czarny / różowy), a jego większego brata będzie można zakupić w bieli lub czerni. Oczywiście kolejne wersje mogą być dostępne później, ale na razie ani sklep, ani Sony Mobile nie puściło pary z ust.

Jeśli szykujecie już portfele, to musicie wyłożyć następujące kwoty:

Xperia XA1 – 1199 zł

Xperia XA1 Ultra – 1699 zł

Wysyłka 5-calowca rozpocznie się 24.04, a wariantu Ultra dopiero 18.05. Trochę szkoda, że na większy model trzeba będzie aż tyle czekać, ale sam wolałby XA1, więc akurat mnie to specjalnie nie martwi.

Sony w końcu rozsądnie podeszło do wyceny swoich smartfonów

Polskie ceny są bardzo zbliżone względem pierwszych ofert za granicą, więc śmiało mogę powtórzyć, że są one adekwatne do możliwości. Oczywiście za takie pieniądze można byłoby oczekiwać wykonania ze szkła lub metalu, ale dobrej jakości plastik, wcale nie musi być takim złym wyborem.

Warto też pamiętać, że te kwoty dość szybko spadną i nie zdziwię się, jak jesienią za przedstawicieli serii XA1 będzie trzeba wydać odpowiednio 999 i 1499 złotych. Sam zastanawiam się ostatnio czy nie wrócić do Xperii, a za takie pieniądze, do mojej kieszeni może trafi jeden z tych modeli? Cóż, mają na to duże szanse!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post