SzklanySamuraj.pl

Xperia XA1 to świetnie zapowiadające się urządzenie, ale problemem Japończyków zawsze były ceny. Czy i tym razem Sony da ciała?

Pisząc o Xperiach XA1, stwierdziłem, że obydwa modele mogą być ciekawym wyborem na rynku. Japończycy postarali się o mocne bebechy i całkiem atrakcyjny wygląd. Brakuje im oczywiście kilku rzeczy, jak chociażby lepszego wykonania (już za 1000 złotych można dostać coś szklanego lub metalowego) czy też większych baterii, ale na papierze wyglądają na całkiem udane średniaki. Niestety bardzo obawiałem się ich wyceny, ponieważ pod tym względem Sony często dawało ciała po całości. Tym razem powinno być dobrze.

Sony Xperia XA1 za 1130 złotych?!

Tak, a przynajmniej na to wygląda. W sklepie clove.co.uk pojawiła się w przedsprzedaży Xperia XA1 i została ona wyceniona na 229 funtów. Według dzisiejszego kursu jest to jakieś 1130 złotych. Co ważne jest to oferta z Wielkiej Brytanii, więc cena w reszcie europejskich krajów powinna być podobna. Strzelam, że w Polsce nie przekroczymy 1199 złotych, a może nawet trafi ona na rynek za 1099 lub 1149 złotych.

Czy ta cena jest atrakcyjna? Moim zdaniem tak! W tej kwocie można znaleźć wiele ciekawych urządzeń, ale Xperie dość szybko tanieją, więc strzelam, że już w wakacje będzie można ją wyrwać za 999 złotych. Patrząc na specyfikację (8-rdzeniowy MediaTek Helio P20 MT6757, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej i 23-megapikselowy aparat główny) ciężko będzie znaleźć coś lepszego za takie pieniądze. Aparat może być dla wielu czynnikiem decydującym i specjalnie mnie to nie zdziwi.

Warto dodać, że w przedsprzedaży pojawiły się wszystkie wersje kolorystyczny: biała, czarna, złota i różowa.

Czyżby Sony poszło po rozum do głowy?

Każda, dosłownie KAŻDA generacja japońskich urządzeń była moim zdaniem wyceniona zbyt wysoko. Teraz może być inaczej, ponieważ przecieki o cenie Xperii XZ Premium również nie wyglądają tak strasznie. Możliwe, że Sony w końcu zmądrzało i od teraz Xperie będą bardziej konkurencyjne również cenowo.

I to mi się podoba!


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda?


Źródło: blog.clove.co.uk via tablety.pl, tabletowo.pl

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post