SzklanySamuraj.pl

Sony zrezygnuje z niemal wszystkich serii i zostaną tylko Xperie X? Na to wygląda, ale mnie to wizja wcale nie przeraża. Wręcz przeciwnie!

Na początku roku Sony zaprezentowało nową serię smartfonów – Xperia X. Pod jednym względem najciekawszym modelem była wersja XA. To ona dość dobitnie sugerowała, że Japończycy chcą pokazywać „Iksy” nie tylko z bardzo mocnymi bebechami. Oczywiście nie mogłem tak tego zostawić, więc zebrałem w jednym miejscu wszystkie przecieki i plotki. Po tym krótkim śledztwie stwierdziłem, że nie tylko Zetki znikną z rynku, ale również serie M i C mogą już się więcej nie pojawić. Teraz jestem już coraz bardziej pewien, że tak się stanie i jakoś specjalnie mnie to nie martwi.

Mógłbym odesłać Cię do poprzedniego tekstu i w sumie tutaj zakończyć mój wywód, ale warto dodać jeszcze kilka słów. Opieram się oczywiście na zdjęciach i informacjach ze stron: EPrice.com.tw, Narcokao01.Pixnet.net, RingHK.com oraz XperiaBlog.Net.

Na powyższych grafikach, które zostały pokazane na azjatyckiej konferencji widać, że teraz w komunikacji mobilnego oddziału Sony nastąpiła faza „X”. Tak będzie prawdopodobnie nazywać się większość produktów Japończyków, w tym oczywiście smartfony. Co prawda w ostatnim czasie w przeciekach pojawiła się M Ultra oraz dwa małe i mocne telefony o oznaczeniem kodowym F, ale to nie jest żadna przeszkoda. Plotki mogą być po prostu błędne lub te Xperie trafią na rynek jako „Iksy”. To w sumie miałoby dużo sensu, ponieważ Japończycy mogliby skupić się na promowaniu tylko jednej serii.

Zetki – mimo tego, że nigdy nie stały się super popularne – zdobyły jakąś rozpoznawalność, ale już serie M, E czy C są obce przeciętnemu odbiorcy. Kiedyś krytykowałem Samsunga, że niemal wszystkie jego telefonu mają w nazwie Galaxy, ale teraz zmieniłem zdanie. Rozumiem, że takie nazewnictwo – również w przypadku Sony – może być mylące, ale zwraca uwagę klientów, a to jest najważniejsze. Gdy ktoś będzie chciał wziąć Xperię i zobaczy, że to jest model z serii X to zapewne się nią zainteresuje, bardziej niż gdyby to była eMka.

Jak Xperia to tylko X? 

I z tym pytaniem chciałbym Cię zostawić. Dla mnie ograniczenie liczby smartfonów i skupienie się tylko na Iksach, to dobra decyzja. Sony Mobile musi w końcu zacząć zarabiać, a tak może to najłatwiej osiągnąć. Przynajmniej takie jest moje zdanie, ale co Ty sądzisz?


Źródła: EPrice.com.tw, Narcokao01.Pixnet.net, RingHK.com via XperiaBlog.Net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Muszę ja zamówić na testy 😀


  • niech zrobią super reklamy o każym modelu seri x ,tak ja samsung zrobił telewizorem i nowym galaxy s 7.


    • Oby zrobili 😉


      • No żeby tak zrobili na 100%,to każdy kupi smartfona, który został super zaprezentowany w telewizji i ludzie wiedzą że ta firma lub marka pokazywać światu co pokazuje, prezentu sprzęt, smartfony flagowe i średnie,no tak,ok.


Next Post