SzklanySamuraj.pl

Sony zapowiedziało swoją konferencję na 1 września, ale czy zobaczymy na niej jakieś smartfony? Bardzo możliwe, że tak i to może być wejście smoka!

Pod koniec lipca napisałem tekst o tym, jakie Xperie chciałbym zobaczyć na targach IFA. Nie będę go teraz całego przytaczać, ale jeden fragment warto przypomnieć:

Jeden flagowiec to trochę mało, jak na takie duże targi i mam nadzieję, że razem z nim zobaczymy pierwszego Compacta z serii X.

Sony nie udostępniało wyników sprzedaży tych smartfonów, ale wierzę, że w dzisiejszych czasach nadal potrzebne są telefony z nieco mniejszym ekranem i mocną specyfikacją.

Oczywiście to były tylko moje przypuszczenia, ale jak się okazują mogą one być całkiem trafne. Evan Blass – znany szerzej jako @EvLeaks – pokazał właśnie na swoim Twitterze poniższe zdjęcie:

Oczywiście każdy może wstawić sobie przeróbkę do sieci z nową nazwą, ale co najmniej dwie rzeczy przemawiają za Evanem. Pierwszą jest to, że już od dawna siedzi w tym biznesie i nie raz pokazywał trafne przecieki. Każdy może się pomylić, ale oprócz tego jest też drugi argument.

Taki smartfon jest po prostu potrzebny na rynku. Seria Xperia Compact ma wielu fanów i jeśli Japończycy niczego nie zepsują, to ten model również może podbić serca tysięcy (milionów?) klientów. Zarówno Z3 Compact, jak i Z5 Compact to są bardzo udane urządzenia, więc Sony ma wszystko, żeby zrobić małego i mocnego flagowca.

Specyfikacja tego telefonu nie jest znana, ale obstawiam, że będzie to po prostu Xperia X w mniejszym wydaniu. Wykorzystywanie podzespołów z Performance’a byłoby po prostu nie opłacalne.

Cóż, ja czekam. Jeśli cena nie będzie porażająca, może być hit. Szkoda tylko, że pisałem tak przy każdym Compact’ie. Oby tym razem było dużo lepiej…

Aktualizacja:

Dopiero co skończyłem pisać ten tekst, a już pojawiły się nowe informacje.

Jak można przeczytać na stronie Techtastic.nl (via Phone Arena), czeski oddział japońskiej korporacji niechcący potwierdził nadchodzące premiery.

Schermafbeelding-2016-08-25-om-14.54.32 (1) (1)

Widać, że w materiałach na stronie pojawiają się dwa nowe urządzenia, opisywana tutaj Xperia X Compact oraz model Xperia XZ, który w przeciekach pojawił się już jakiś czas temu.

Ja się nie mogę już doczekać, a Wy?

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post