SzklanySamuraj.pl

Xperie od lat mają jeden, dla wielu, dość poważny problem. Są nim dość duże ramki. W tym roku to może się zmienić!

Na rynku smartfonów ciężko jest o prawdziwe zaskoczenie. Wiele jest urządzeń, które przyciągają wzrok i są ciekawe, ale tylko na widok kilku miliony mówią: WOW! Jednym z nich bez wątpienia jest Xiaomi Mi Mix, czyli bezramkowiec z prawdziwego zdarzenia. Co prawda już wcześniej podobne produkty pokazywał Sharp, ale dopiero chińska konstrukcja wypłynęła do szerokiego odbiorcy. To właśnie ona pokazała jak może wyglądać telefon i dla wielu taka opcja okazała się szczytem marzeń.

Nic dziwnego, że z tego trendu zamierzają korzystać najwięksi. Poniżej możecie zobaczyć przecieki dotyczące dwóch nadchodzących smartfonów: Galaxy S8 (via: @Universelce) oraz LG G6 (via: @evleaks). Nie są to tak odważne konstrukcje jak w przypadku Mi Mix’a, ale gołym okiem widać, że zmniejszenie ramek było jednym z priorytetów.

I wśród tych wszystkich graczy jest Sony, które znane jest z romansu jaki ma z ramkami wokół wyświetlaczy swoich urządzeń. Pierwszą i dość nieśmiałą próbą zerwania tego związku jest Xperia XA, która ramki po lewej i prawej stronie ekranu ma naprawdę minimalne. Co prawda na górze i na dole nic się nie zmieniło, ale początki zawsze bywają trudne. Nauczeni tym doświadczeniem Japończycy – jak informuje Priceraja via GSMArena) – mogą już niedługo pokazać coś takiego:

Według plotek jest to Xperia X (2017), czyli następca zwykłego „iKSa„. Specyfikacji tym razem nie zamierzam omawiać, ponieważ dość dokładnie zrobiłem to w tekście z przeciekami o MWC, a skupię się na wyglądzie.

Hmm… Nowa Xperia może wyglądać ciekawie. Mi tam ramki w Soniaczach, aż tak nie przeszkadzają, więc akurat ten trend nie jest dla mnie tak ważny. Powyższy render prezentuje się ciekawie, ale musiałbym poużywać takiej Xperii, żeby jednoznacznie stwierdzić czy małe ramki nie wpłynęłyby negatywnie na komfort z użytkowania urządzenia (np. przypadkowego dotknięcia ekranu). Mimo tego wiem, że ze sprawą takiego modelu, wiele osób mogłoby wrócić do smartfonów Sony.

I chociażby dlatego mam nadzieję, że już za kilka dni zobaczymy właśnie taką Xperię. Ona może okazać się bardzo istotna dla firmy.

Zobacz też: Jak mogłaby wyglądać bezramkowa Xperia okiem fanów

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post