SzklanySamuraj.pl

Sony w ostatnim czasie regularnie pokazywało nowe urządzenia, a teraz według przecieków zbliża się Xperia T4 Ultra, którą fani selfie pokochają. 

Sony Lavender, bo o nim mowa pojawił się w przeciekach już w kwietniu i maju. Miał to być od samego początku telefon dla fanów przyzwoitej wydajności oraz selfie. Teraz wiadomo o nim nieco więcej i jego specyfikacja prezentuje się następująco:

– 5,5-calowy rozdzielczości FullHD (1920 x 1080);

– 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6752 o taktowaniu 1,7 GHz;

– 2GB pamięci operacyjnej RAM;

– dwa aparaty Sony IMX214 mające po 13 megapikseli (przedni i tylny) oraz diody LED;

– Dual SIM (opcjonalnie);

– łączność 4G LTE;

– Android 5.0 Lollipop.

Najciekawsze jest to, że ten model będzie kolejnym przedstawicielem serii T (T3 widoczna na zdjęciu głównym), a jego pełna nazwa to Xperia T4 Ultra (E5503). Wcześniej nie było to jasne, ale teraz do sieci trafiły także informacje o wielkości ekranu w jaki będzie wyposażony ten model, czyli 5,5 cala. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć, że będzie to prawdopodobnie smartfon, który niemal nie będzie mieć bocznych ramek. co prawda góra i dół nadal pozostaną dość duże, ale w przypadku Sony każde zmniejszenie ramek jest bardzo ciekawym ruchem.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten model to jeszcze dwie informacje są bardzo istotne. Pierwszą jest przewidywana data premiery, która ma nastąpić już w sierpniu, co jest moim zdaniem dość dziwne. Trzeba pamiętać, że na początku września odbywają się targi IFA w Berlinie i Sony zawsze było tam aktywne. Dlatego moim zdaniem jeśli tan model zostanie zaprezentowany już w sierpniu to możemy się spodziewać czegoś bardzo mocnego na tym wydarzeniu i mogą to być 3 nowe modele z serii Xperia Z5. Pokazanie nowych Zetek to dla mnie nieco dziwna decyzja, ale w tej kwestii logiczna. Drugą istotną rzeczą jest przewidywana cena, która ma wynieść między 280, a 300 dolarów (1050 – 1130 złotych), co jest moim zdaniem adekwatne do możliwości.

Sony Xperia T4 Ultra zapowiada się bardzo ciekawie i rozsądnie uzupełniałaby portfolio produktów japońskiej firmy, czyli C4 oraz M4 Aqua. Co prawda jest to model dość podobny do przedstawiciela serii C, ale zapewne trafiłby on na rynku, gdzie C4 nie będzie dostępna. Zastanawiające jest to czy jeśli krótko po nim zostałaby pokazana seria Z5, to czy ten model nie zostanie nazwany T5 Ultra.

Na razie jest bardzo dużo pytań i mało odpowiedzi, ponieważ Sony trochę namieszało premierą Z3+, a przecieki są bardzo różne. Wszystko powinno się wyjaśnić we wrześniu i wtedy powinnyśmy już wiedzieć w jakim kierunku mają zamiar podążać Japończycy. Xperia T4 Ultra wydaje się bardzo ciekawym modele, który będzie oferować wydajność na odpowiednim poziomie oraz dwa mocne aparaty, z czego przedni idealnie wpisuje się w trend selfie. Nadchodząca połowa roku może wyglądać świetnie dla Sony, więc warto się im bliżej przyglądać.


Źródło: nowhereelse.frmobile.it168.com via techradar.comphonearena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post