SzklanySamuraj.pl

Xperia M2 po tak wyczekiwanej aktualizacji do Lollipopa nie jest w wielu elementach tak dobra jak wcześniej, ale na szczęście Sony obiecuje poprawki.

Sony Xperia M2 jakiś czas temu dostała aktualizację do Androida 5.1.1 Lollipop i oprócz wielu fajnych dodatków razem z nią pojawiło się kilka nieprzyjemnych wpadek. Wielu użytkownikom GPS zaczął gubić sygnał, ale to nie było najgorsze. Aparat – który swoją drogą i tak nie porażał jakością robionych zdjęć – po aktualizacji stał się praktycznie nieużywalny, ponieważ fotografie wyglądały jak z komiksów. Możecie to zobaczyć w tekście porównawczym. Sam niestety nie mogłem – i nadal nie mogę – tego sprawdzić, ponieważ aparat w mojej „eM dwójce” jest po ponad roku używania tak zniszczony, że robienie jakichkolwiek zdjęć nie ma w ogóle sensu. Przez długi czas problemem było to, że Sony zdawało sobie nie zdawać sprawy z tego problemu, ale na szczęście to się zmieniło.

Na forum japońskiej firmy (30 strona) można przeczytać, że Sony znalazło powód błędu związanego z GPS-em i zamierza go naprawić w aktualizacji. Podobnie jest z aparatem, ale na razie nie wiadomo kiedy pojawi się łatwa naprawiająca te bugi. Japończycy zapewniają też, że obserwują ten temat i będą pracować nad zgłaszanymi przez użytkowników problemami. Bez wątpienia jest to nie tylko świetna decyzja, ale moim zdaniem jedyna możliwa.

AKTUALIZACJA:

Andrzej Kowalski we wpisie o moich wrażeniach z użytkowania Lollipopa na Xperii M2 dodał komentarz z odpowiedzią Sony. Poza tym Xperiablog.net także informuje, że aktualizacja ruszyła, więc GPS powinien zostać naprawiony, ale jak widać z aparatem może być różnie…

Dziękujemy za kontakt z pomocą techniczną Sony Xperia.

Bardzo przepraszamy za opóźnienie w odpowiedzi.

W odpowiedzi na Pana zapytanie, przede wszystkim jest nam bardzo przykro, że doświadcza Pan problemów podczas użytkowania Pana telefonu.

W odpowiedzi na Pana zapytanie chcielibyśmy poinformować, że po aktualizacji do wersji oprogramowania Android 5.1 nr kompilacji 18.6.A.0.175, w niektórych modelach Sony Xperia M2 mógł pojawić się problem z poprawnym funkcjonowaniem GPS.

Chcielibyśmypodkreślić, iż wspomniany przez Pana problem został przekazany do działu deweloperskiego celem weryfikacji, gdzie potwierdzono jego występowanie. Problem zostanie rozwiązany przez nadchodzącą aktualizację oprogramowania o numerze kompilacji 18.6.A.0.182, która zostanie udostępniona najprawdopodobniej na początku stycznia 2016 roku. Jak tylko nowa aktualizacja pojawi się dla Pana telefonu, otrzyma Pan notyfikację w programie PC Companion po podłączeniu telefonu do komputera lub bezpośrednio w telefonie.

Natomiast odnośnie zmiany jakość zdjęć wykonywanych poprzez aplikację „Aparat” po aktualizacji urządzenia Sony Xperia™ M2 do wersji systemu Android™ 5.1.1 o numerze kompilacji 18.6.A.0.175, chcielibyśmy poinformować, iż najnowsza aktualizacja wprowadziła zmiany w jakości obrazu. Zmiany te zostały wprowadzone, aby poprawić doświadczenia większości użytkowników podczas przeglądania zdjęć i mogą być postrzegane jako brak szczegółów po powiększeniu obrazu ( wrażenie rozmazania obrazu).

W najnowszej wersji oprogramowania, ostrość obrazu została zwiększona, co sprawia, że podczas wyświetlania zdjęć na ekranie telefonu lub komputera są one jaśniejsze i ostrzejsze oraz dopasowane do wielkości ekranu .

Zwiekszenieostrość oznacza jednak również, że po powiększeniu zdjęcia wiekszym niż rzeczywisty rozmiar obrazu, na zdjęciu będzie widać mniej szczegółów.

Po dokładnym przeanalizowaniu przedstawionej sytuacji zadecydowano, że nowa jakość obrazu będzie korzystna dla większości użytkowników Xperia ™ M2, M2 Xperia ™ Dual i Xperia ™ M2 Aqua.

Jest to normalne zachowanie telefonu występujący jako cecha charakretystyczna po zmianie wersji oprogramowania, która nie może być zmieniona bądź zmodyfikowana jako menu samo w sobie. Natomiast zaznaczamy, że nie jest to błąd spowodowany niewłaściwym działaniem oprogramowania.

Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą niedogodność.

Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

W razie jakichkolwiek dalszych pytań czy wątpliwości, pozostajemy do Pana dyspozycji.


Źródło: Sony via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Akurat u mnie GPS działa dobrze. Jedyne problemy (u mnie) to faktycznie aparat, i zacięcia telefonu na maksymalnej jasności (WTF!? na połowie działa ok) i w zasadzie drobne przycięcia od czasu do czasu. A tak to ok.


  • Nic nie wiadomo czy naprawią wkońcu ten aparat?
    Zdjęcia które teraz robi M2 to koszmar


Next Post