SzklanySamuraj.pl

Smartfony ze średniej półki już od jakiegoś czasu nie odstają możliwościami od flagowców, a robią to w dużo niższej cenie. Idealnym przykładem takiego połączenia może być Sony Xperia M Ultra.

Niedługo po pokazaniu nowej serii Xperia X, było jasne, że sporo się zmieni w portfolio Sony. Smartfonem, który to udowodni może być Xperia X Premium, czyli pierwsze urządzenie mobilne z ekranem HDR. Jeśli taki telefon rzeczywiście trafi na rynek, to zdecydowanie on będzie bardzo ważny dla Japończyków i dla całej branży. Oczywiście nie mogą oni zapominać o średniej półce. Testuję właśnie Xperię M5 i śmiało mogę stwierdzić, że Sony umie zrobić dobrego średniaka. Właśnie dlatego z nadzieją patrzę na przecieki o…

Xperii M Ultra

Jak informuje użytkownik Weibo o nicku HQ_Vision (via Phone Radar) niedługo może zostać zaprezentowany nowy smartfon japońskiej firmy. Jego specyfikacja prezentuje się następująco:

 • 6-calowy ekran IPS-NEO z technologią Whitemagic o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli);
 • 32 GB pamięci wbudowanej;
 • 3 GB pamięci operacyjnej RAM;
 • 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 652;
 • dwa aparaty na tylnym panelu z technologią Optical SteadyShot:
 • 23 Mpix, 24 mm, przesłona f/2.0;
 • 23 Mpix, 75 mm, przesłona f/2.2;
 • 16-megapikselowy aparat na przednim panelu z optyką 25 mm, przesłoną f/2.0 i optyczną stabilizacją obrazu;
 • złącze USB typu C;
 • czytnik linii papilarnych;
 • bateria o pojemności 4280 mAh.

Hmm…

Po pierwsze, warto patrzeć na ten przeciek z przymrużeniem oka. Użytkownik Weibo napisał, że będzie w nim pamięć RAM typu LPDDR4, a Snapdragon 652 obsługuje jedynie LPDDR3. Może to być zwykła literówka lub pomyłka, ale możliwe, że informacje zostały wzięte z kapelusza. Warto o tym pamiętać.

Dalej jest już dużo lepiej. Jednym z ważniejszych elementów może być ekran, który ma mieć 6 cali. Tym razem, to nie rozmiar będzie kluczowy, a technologia w jakiej zostanie wykonany. Dzięki zastosowaniu panelu IPS-NEO, kąty widzenia będą świetne, nawet patrząc z boku. Poza tym Whitemagic sprawi, że jasność tego wyświetlacza będzie ponadprzeciętna, co ucieszy osoby korzystające ze smartfona przy pełnym słońcu.

sony-xperia-m-ultra-23

To nadal nie wszystko, ponieważ dzięki dużej baterii Xperia M Ultra, powinna spokojnie działać dwa dni na jednym ładowaniu. Wykorzystanie USB C sprawi, że napełnienie tego ogniwa będzie błyskawiczne. Czytnik linii papilarnych w średniaku jest miłym dodatkiem, ale nie jest to coś innowacyjnego. Zdecydowanie lepiej prezentuje się…

Podwójny aparat!

To też nie jest innowacyjne rozwiązanie, ale obserwując rynek można dojść do wniosku, że taki będzie trend. Co prawda przedstawiciele Sony wypowiadali się, że podwójne aparaty zadomowią się na rynku dopiero w 2017 roku, ale najwyraźniej pierwsze podchody można zacząć robić już wcześniej. To dobra decyzja. Nie tylko następny iPhone ma mieć takie rozwiązanie, a w tym roku już LG (G5) i Huawei (P9) zdecydowały się na podwójne aparaty.

Moim zdaniem będą one trendy w najbliższych miesiącach, a Sony jako lider tego rynku może stworzyć najlepsze matryce. Już jeden 23-megapikselowy aparat daje radę, a co dopiero dwie takie konstrukcje. Dzięki zastosowaniu innych jasności i kątów widzenia, fotografie powinny być jasne, szczegółowe i bardzo szerokie. To ważne, gdy chce się złapać chociażby panoramę. To może być wejście z buta na ten rynek, nawet flagowce konkurentów będą musiały mieć się na baczności. Niech tylko oprogramowanie znów nie będzie skopane.

Telefon nie dla mnie, ale…

Będę monotematyczny, ale 6 cali to dla mnie zbyt dużo. Co prawda, kiedyś sądziłem, że wszystko większe niż 5,2 jest gigantyczne, ale z Xperii Z5 Premium (5,5 cala) korzystało mi się bardzo przyjemnie. To aktualnie dla mnie maks, nic większego raczej nie trafi w mój gust.

Oczywiście muszę dodać jedno, Sony nie przesadźcie z ceną! Jeśli będzie ona atrakcyjna, to ten model może być bardzo ciekawym wyborem na rynku. Duży, jasny ekran, pojemne ogniwo i podwójny aparat na średniej półce to dla wielu połączenie idealne. Dla mnie nie, ale może Tobie M Ultra przypadnie do gustu. Co sądzisz?


A jeśli wpis Ci się spodobał i chcesz być na bieżąco to zostaw lajka. Dzięki!


Źródło: HQ_VisionPhone Radar via Phone Arena

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post