SzklanySamuraj.pl

Sony w ostatnim czasie bardzo pozytywnie zaskoczyło, ponieważ ceny nowych modeli nie były brane z kosmosu. Niestety przy Xperii L1, Japończycy przypomnieli sobie o tym sposobie.

Nieco ponad dwa miesiące temu, Sony zaprezentowało budżetową konstrukcję kryjącą się pod nazwą Xperia L1. Chyba każdy fan japońskiej firmy miał nadzieję, że wraz z przyzwoitymi – choć jasno wskazującymi na niską półkę – podzespołami oraz ciekawym wyglądem nawiązującym do nieco droższych urządzeń z serii XA1, pójdzie w parze również niska cena. Pierwsze przecieki informowały, że może się ona wahać między 800, a 900 złotych. To dość sporo na plastikowego smartfona, bez czytnika linii papilarnych i z 4-rdzeniowym MediaTekiem.

Niestety sprawdził się najgorszy scenariusz.

Xperia L1 została wyceniona w Polsce na 899 złotych!

Jeśli zdecydowałbyś się na zakup tego modelu, musiałbyś zaczekać do 6 czerwca, ponieważ tego dnia zaczyna się wysyłka pierwszych modeli. Zamówić ją możesz na oficjalnym koncie Sony Mobile na Allegro.

Gdybyś jednak chciał spytać mnie o zdanie, to uważam, że na razie nie warto sobie zawracać głowy Xperią L1. Przede wszystkim jest to ciekawy produkt, ale tak naprawdę nie ma żadnego elementu, którym niszczyłbym konkurencję na swojej półce cenowej. Gdyby ten model był nieco grubszy, ale w zamian za to oferował baterię na poziomie +/- 4000 mAh to śmiało mógłbym Ci go polecić. Podobnie jeśli byłoby w nim 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej lub chociaż 13-megapikselowy aparat na przodzie (tak, dla wielu to bardzo ważne).

Xperia L1 ma kilka mocnych punktów (wygląd, Android 7.0 czy USB typu C), ale żaden z elementów nie przekonałby do wydania 899 złotych. Już zdecydowanie wolałbym zebrać 300 złotych więcej, żeby sprawić sobie Xperię XA1, która pod każdym względem jest zauważalnie lepsza. Z opinią czy warto wydać te 1199 złotych na ten model jeszcze się wstrzymam, ale wczoraj zacząłem ją testować, więc niedługo będę mógł powiedzieć nieco więcej. Na papierze jest to dużo sensowniejszy wybór niż eLka.

Sony nadal pamięta jak nie wyceniać telefonów

Przy serii XA1 i flagowej Xperii XZ Premium musiałem pochwalić Japończyków za dobrą wycenę, ale tutaj nieco przegięli. Na niskiej półce trzeba albo oferować coś wyjątkowego, albo trzeba walczyć ceną. Model L1 nie poszedł w żadną stronę, więc sukces może odnieść jedynie za jakiś czas, gdy spadnie do poziomie 600-700 złotych. Z takie pieniądze sam chętnie bym ją kupił!


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możemy to zrobić na FanPage, w grupie dla fanów Xperii lub w tajnym miejscu dla najwierniejszych czytelników!


Źródło: Sony via Tabletowo.pl

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post