SzklanySamuraj.pl

Sony Mobile dzisiaj zaprezentowało nowy model smartfona, Xperia J1 Compact. Jest to mocna i mała Xperia, której na pewno nie zobaczymy u nas.

Sony Mobile na targach MWC w Barcelonie pokazało bardzo ciekawą Xperie M4 Aqua, a ostatnio pojawiły się plotki o Xperii Cosmos przeznaczonej dla fanów selfie. Oczywiście wszyscy fani niecierpliwie czekają na Xperie Z4, która będzie kolejnym flagowcem, ale w międzyczasie Japończycy pokazali coś nowego. Xperia J1 Compact to model przeznaczony na rynek japoński, który będzie dostępny w wolnej sprzedaży i nie będzie powiązany z żadnych operatorem.

Xperia-J1-Compact_1

Sony Xperia J1 Compact to model bardzo podobny do serii Compact, którą znamy u nas. Została ona wyposażona w 4,3-calowy ekran o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), 4-rdzeniowego Snapdragona 800 o taktowaniu 2,2 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w tym modelu 16 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD, 20,7-megapikselowy aparat główny (2,2 mpix z przodu), baterię o pojemności 2300 mAh oraz oczywiście wodoszczelność IP58. Ten model pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Cena tego modelu to 54 800 Jenów (+ podatki), więc po przeliczeniu wychodzi to około 1750 złotych przed opodatkowaniem.

Bardzo ciekawy model, ale nie ma czego żałować, ponieważ bliźniaczo podobna Xperia Z1 Compact kosztuje w Polsce kilkaset złotych mniej. Zastanawiające jest czy ten model w takiej cenie będzie w stanie podreperować coraz gorszą sytuacją Sony na rodzimym rynku.

 


Źródło: sonymobile.co.jp via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post