SzklanySamuraj.pl

Sony Mobile nigdzie się nie wybiera, a przyszłe Xperie znacząco poprawią się w trzech kwestiach: ekranach, aparatach i bateriach.

W ostatnim czasie nasiliły się informacje o przyszłości Sony Mobile na rynku mobilnym. Najpierw CEO firmy, Kazuo Hirai powiedział, że sytuacja jest coraz lepsza, ale nie wyklucza on różnych rozwiązań, jeśli w przyszłym roku nie pojawią się zyski. Potencjalna sprzedaż działu mobilnego szybko została zdementowana, ale te słowa zasiały ziarno niepewności w głowach fanów Xperii. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie, co potwierdza fakt, że Japończycy zaczęli budowę fabryki do produkcji smartfonów. Teraz dzięki focustaiwan.tw mamy potwierdzenie z jeszcze jednej strony, że Sony Mobile nigdzie się nie wybiera.

Menadżer generalny tajwańskiego oddziału Sony Mobile, Jonathan Lin powiedział, że kilka dni temu Hiroki Totoki – prezes Sony Mobile – zdementował w rozmowie z nim plotki o sprzedaży działu mobilnego japońskiej firmy i dodał, że nie ma planów porzucania rynku smartfonów. Oczywiście wszystko może się zmienić w przeciągu kilku kwartałów, ale jak na razie te słowa są dość mocnym dowodem, że nadal będziemy mogli cieszyć się Xperiami. Co więcej Lin na konferencji prasowej dodał, że Japończycy chcą skupić się na trzech kluczowych kwestiach w poprzednich generacjach.

Pierwszym elementem mają być ekrany i mam nadzieję, że oprócz zwiększania ich rozdzielczości, Sony skupi się także na ich jakości. Xperia Z5 Premium bez wątpienia jest bardzo ciekawym smartfonem, który poszedł o krok dalej niż flagowce innych producentów, ale 4K UltraHD (3840 x 2160 pikseli) nie jest na razie elementem niezbędnym dla klientów. Moim zdaniem Japończycy powinni zastanowić się nad zmianą wyświetlaczy IPS, na rzecz OLED-ów. Ostatnio korzystałem nieco dłużej z Samsunga wyposażonego w wyświetlacz SuperAMOLED i muszę przyznać, że Koreańczycy pod tym względem są najlepsi na świecie. Jestem przekonany, że połączenie ich ekranów oraz rozwiązań Sony dałoby świetne rezultaty.

Oprócz tego Sony zamierza przyłożyć większa uwagę do aparatów w swoich smartfonach, co jest bardzo logicznym posunięciem. Wystarczy przypomnieć, że właśnie pojawiły się plotki o zakupie działu matryc Toshiby, a niedawno Xperia Z5 została ogłoszona smartfonem z najlepszym aparatem na rynku. Co jeszcze istotniejsze cała seria Z5, łącznie z modelem Compact jest wyposażona w 23-megapikselowy aparat, który jest na razie tylko w Xperiach. Unikalne matryce na wyłączność to rzecz, której brakowało mi w urządzeniach Sony i cieszę się, że w końcu się pojawiła. Jestem przekonany, że jeśli Japończycy przyłożą się również do oprogramowania to na długo mogą zapanować na rynku pod tym względem.

Ostatni z elementów, na którym chce skupić się bardziej japońska firma jest dłuższy czas pracy na baterii, co ma poprawić przyjemność korzystania z Xperii. Smartfony Sony i tak radzą sobie bardzo dobrze w tej kwestii, ale jeśli dwa dni pracy na jednym ładowaniu – tak są reklamowane topowe Zetki – zamieni się na 3 dni, to ja będę wniebowzięty. Oczywiście osoby pamiętające stare Nokie czy Sony Ericssony i tak spojrzą na te wyniki z lekkim uśmiechem, ale w świecie smartfonów są one rewelacyjne.

Jeśli te zapowiedzi się potwierdzą to szczerze przyklasnę Sony, ponieważ te 3 elementy są moim zdaniem najistotniejsze we współczesnych smartfonach. Co więcej pokazują one, że Japończycy myślą bardzo rozsądnie co jest moim zdaniem bardzo dobrą strategią. Niech tylko dorzucą do tego atrakcyjniejsze ceny i będzie idealnie!


Źródło: focustaiwan.tw via phonearena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Mi design omnibalase od Sony w 100% podoba się super ja mam z2 idealny jest


Next Post