SzklanySamuraj.pl

Sony wraz z premierą nowych Xperii ogłosiło plany aktualizacji poprzednich modeli do Android 8.0 Oreo. Czy Japończycy pomyśleli również o Twoim modelu?

Japońska firma od jakiegoś czasu pozytywnie zaskakuje jeśli chodzi o aktualizacją, ponieważ tak jak kiedyś niespecjalnie się za nie zabierała, tak teraz pod tym względem jest jedną z lepszych na rynku. Wystarczy przypomnieć, że zarówno Xperia XZ1, jak i XZ1 Compact już od samego początku będą pracować pod kontrolą Androida 8.0 Oreo, ale co poza nimi?

Xperia X
Xperia X Performance
Xperia XZ
Xperia X Compact
Xperia XZ Premium
Xperia XZs
Xperia XA1
Xperia XA1 Ultra
Xperia XA1 Plus
Xperia Touch

Lista jest moim zdaniem zadowalająca. Wszystkie modele ze średniej lub wyższej półki wprowadzone na rynek po zmianie z serii Z na linię X, dostaną nową wersję Androida. Niektórych może nieco martwić brak Zetek, ale najnowsze w nich – Z5 – mają już dwa lata. To dość sporo na rynku i raczej nie ma co liczyć, że któryś z producentów będzie wspierać swoje produkty z systemem Google dłużej.

Załapiecie się na aktualizację?

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post