SzklanySamuraj.pl

Rynek smartfonów to nie tylko masowo produkowane urządzenia, które wyglądają nudno i tak samo. Trafiają się też wersje specjalne, jak chociażby Sony Xperia A: Hatsune Miku!

Jak wiecie jestem fanem Sony, a szczególnie Xperii, więc oprócz aktualności czy testów (już niedługo M2, muszę go tylko napisać!) chcę Was również zarazić trochę pasją do tych urządzeń. Dlatego jakiś czas temu z wielką radością opisałem oszałamiającą kolekcje Xperii. Teraz chcę przybliżyć Wam Xperie A: Hatsune Miku (SO-04E).

Xperia A Hatsune Miku 8

Zacznę od samej Xperii A, której specyfikacja nawet teraz byłaby całkiem niezła, gdyby zamienić podzespoły na nowsze odpowiedniki i wrzucić do niej inny procesor. Smartfon został pokazany w drugim kwartale 2013 roku. Ekran w tym modelu miał 4,6 cala oraz wyświetlał obraz o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Za moc odpowiadał 4-rdzeniowy Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Pamięć wbudowana wynosiła 32 GB, ale można było ją rozszerzyć dzięki slotowi MicroSD. Poza tym ten model oferował również 13,1-megapikselowy aparat fotograficzny, baterię o pojemności 2300 mAh oraz wodoszczelność. Do sprzedaży trafiło tylko 39 tysięcy sztuk tego telefonu i były one przeznaczona dla sieci DoCoMo. Porządny kawał telefonu!

vocaloid-hatsune-miku-detached-sleeves-amino-fresh-new-hd_-Vocaloid-Hatsune-Miku-Detached-Sleeves-Amino-Fresh-New-Hd-Wallpaper--

Ale zapewne zastanawiacie się kim lub czym jest Hatsune Miku? Jest ona 16-letnią piosenkarką, która tak naprawdę nie istnieje! Pozwolę sobie zacytować z Wikipedią dokładny jej opis, a link do pełnego znajdziecie w opisie:

Hatsune Miku – wirtualna piosenkarka stworzona na bazie technologii syntezy śpiewu opracowanej przez Crypton Future Media. Używa technologii syntetyzujących śpiew firmy Yamaha Corporation – Vocaloid 2 i Vocaloid 3. Hatsune Miku jest przedstawiana jako 16-letnia dziewczyna o długich turkusowych włosach. Imię piosenkarki oznacza, w wolnym tłumaczeniu „pierwsze brzmienie przyszłości”. Jej pseudonim „CV01” jest skrótem od „Character Voice 01”.

Daje ona również koncerty! Na początku była tylko na telebimie, ale potem to rozwiązanie zostało zastąpione hologramem. Jako ciekawostkę warto również dodać, że zaśpiewała ona nawet piosenkę po polsku na zlecenie Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Poniżej możecie zobaczyć jej koncert oraz utwór po polsku.

P.S. To Japonia, tego czasem się nie da ogarnąć.

Sony w 2013 postanowiło wprowadzić na rynek taką wersję limitowaną i chociaż nie mam danych na temat jej sprzedaży to zakładam, że wszystkie sztuki znalazły właścicieli. Telefon wygląda po prostu dobrze i wyróżnia się na tle innych słuchawek. A jeśli ktoś jest fanem wirtualnej piosenkarki to wydaje się to być idealne urządzenie do noszenia na co dzień. Szczególnie, że nie był w to żadnym wypadku budżetowiec, a mocna konstrukcja pasująca nawet bardzo wymagającym użytkownikom.

I szczerze na koniec chciałbym powiedzieć jedno, czemu teraz jedyne telefony w edycjach specjalnych to świecąca się milionem kryształków tandeta? Xperia A zdecydowanie nie była dla każdego, a wiele osób może śmiało powiedzieć, że wygląda dziecinnie i niepoważnie, ale jest ona unikatowa. Dawno temu pisałem, że edycja specjalna Xperii T skupiająca się na filmie Skyfall to śmiech na sali i ja podziękuje za taką „wyjątkowość”. Niedawno do sieci trafiły informacje, że Xperia Z4 ma być nowym telefonem Bonda. Dla mnie super, ale niech ona będzie w jakikolwiek sposób wyjątkowa. Wrzucenie kilku tapet nie zrobi z żadnego urządzenia wersji specjalnej. Wygrawerowanie małego 007 już tak.

Bez wątpienia Xperia A: Hatsune Miku to ciekawy telefon i warto, żeby nie tylko fani Xperii go pamiętali. Mam nadzieję, że Japończycy jeszcze do tego wrócą, bo specjalna Xperia z Dragon Ballem, Bondem czy chociażby Spidermanem, do którego wizerunku Sony ma wszelkie prawa byłaby super! Już wyobrażam sobie nową Zetkę ze specjalną „pajęczynką” i logiem Człowieka Pająka. Piękny to byłby telefon…

Xperia A Hatsune Miku 14

Źródła: Hatsune Miku, xperiablog.net, mgsm.pl

Zdjęcia: Hisawa Japanese Smart Phone Shop Thailand, ivanbrooker.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post