SzklanySamuraj.pl

Pisałem Wam już o tym, że Sony zamierza pokazywać nowego flagowca raz do roku, a teraz podobne zapowiedzi docierają do nas z tajwańskiego oddziału firmy.

W ostatnim czasie do sieci trafiło kilka informacji o Sony, które warto zebrać sobie w jednym miejscu, ponieważ są one bardzo istotne. Najpierw mogliśmy przeczytać o tym, że japońska firma zamierza sprzedać oddział mobilny, a kilka dni później dostaliśmy informację, że kilkanaście sklepów w Kanadzie zostanie zamkniętych. Dzisiaj w internecie krążą informację o tym, że 4 lutego Sony razem z wynikami finansowymi ogłosi, że zamierza zwolnić 1000 pracowników Sony Mobile, głównie w Chinach i Europie. Ja już Wam pisałem, że moim zdaniem kryzysu nie ma i Japończycy nie sprzedadzą Xperii, a jedynie dokonują niezbędnych cięć i restrukturyzacji.

Jednak to nie jedyne informacje, o których mogliśmy ostatnio przeczytać. W Hong Kongu, a potem również na Tajwanie i Europie pojawiła się fioletowa Xperia Z3. Trochę późno, ale może to być spowodowane tym, że na targach MWC nie zobaczymy flagowca w postaci Xperii Z4. Wszystkie te informacje dzisiaj znalazły wspólny punkt i dzięki wypowiedzi osób z Tajwanu możemy przewidzieć jaka będzie najbliższa przyszłość Sony.

Jonathan Lin, dyrektor generalny oddziału Sony na Tajwanie powiedział:

Nasza strategia zakłada wydłużenie życie produktów, zaproponowanie więcej mobilnych materiałów oraz nowych kolorów telefonów.

Wspomniał on również, że teraz konkretne smartfony po 3-6 miesiącach nie są już najważniejsze, a Sony planuje to zmienić. Chcą oni również stawiać na nowe kolory ich urządzeń. Dla przykładu podał Tajwan, gdzie za 40% sprzedaży wszystkich Z2 odpowiadała fioletowa wersja kolorystyczna. Dlatego Japończycy chcą pokazywać mniej telefonów każdego roku, ale wraz z czasem pokazywać jego nowe wersje kolorystyczne. Te plany będą wprowadzane na rynku tajwańskim, ale możemy zakładać, że w innych częściach świata będzie podobnie. Lin dodał również, że Sony zamierza skupić się bardziej na smartfonach ze średniej i wyższej półki.

Wszystkie informacje układają się w logiczną całość. Sony będzie pokazywało rzadziej smartfony, skupi się na produktach z większą marżą, czyli średniakach i flagowcach, a zainteresowanie swoją marką będzie podtrzymywać chociażby przez pokazywanie nowych wersji kolorystycznych smartfonów. Dla mnie brzmi to całkiem sensownie i jeśli będzie ten plan konsekwentnie wprowadzany na całym świecie to Sony Mobile może zacząć przynosić zyski.

A Waszym zdaniem taka strategia Sony Mobile odniesie sukces?


A Ty jesteś już Szklanym Samurajem?

Źródło: androidauthority.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • I wszystko się zgadza dzisiaj na Indonezyjskiej stronie certyfikującej telefony pojawiły się 3 nowe modele E6533 czyli prawdopdobnie Z4, E5333 czyli następca Xperii SP i E2353 następca M2


    • KonduxKondux

      Author Odpowiedz

      I żeby wszystkie zostały pokazane na MWC 🙂


Next Post