SzklanySamuraj.pl

W końcu dzisiaj Android 5.0 Lollipop został oficjalnie wydany przez Sony! W nadchodzących dniach kolejne kraje będą dostawać aktualizację.

Dzisiaj jak informuje Sony aktualizacja dla Xperii Z3 oraz Z3 Compact wystartowała w Skandynawii i krajach bałtyckich. Niedługo ma pojawić się na kolejnych rynkach. Następne produkty z serii Z mają dostać Lollipopa w ciągu dwóch tygodni. Pozwolę sobie zacytować informację z bloga Sony dotyczące tego, co zobaczymy w nowej wersji Androida:

 • Świeży, efektowny, uproszczony wygląd. Oparty na autorskim projekcie Google, ale zachowujący nasze minimalistyczne podejście do designu interfejsu i  aplikacji.
 • Nowy wygląd powiadomień i blokady ekranu – ze spersonalizowanymi ustawieniami, dzięki którym otrzymasz tylko te powiadomienia, które naprawdę chcesz otrzymywać.
 • Profile użytkowników i tryb Gościa ‒  ułatwia korzystanie z urządzenia rodzinie i przyjaciołom oraz osobom trzecim.  Umożliwia stworzenie wielu osobnych środowisk dla pracy i zabawy…
 • Android do pracy – smartfony i tablety Xperia, unikatowe, wodoszczelne urządzenia przeznaczone nie tylko do rozrywki ale również do pracy. Dzięki długiej żywotności  baterii i wysokiej wydajności, stają się teraz częścią ekosystemu Google Android for Work.
 • Lepsza kontrola magazynowania informacji i personalizacja – dzięki opcji łatwego przenoszenia informacji z pamięci wewnętrznej na kartę  SD masz lepszą kontrolę nad przechowywanymi treściami, jest to szczególnie przydatne dla urządzeń z nieco mniejszą pamięcią.

A wyglądać on będzie tak:

Na razie nie ma informacji kiedy zobaczymy Lollipopa w Polsce oraz czy słabsze urządzenia w ogóle dostana ten system. Poza tym nie da się ukryć, że Japończykom ta aktualizacja zajęła bardzo dużo czasu. Większość (jak nie wszyscy) czołowi producenci wypuścili już lizaka dla swoich topowych produktów.

Szczerze powiem, że ciężko jest mi się jednoznacznie odnieść do tej informacji. Dobrze, że Lollipop już jest, ale czemu tak późno? Muszę, mimo całej mojej sympatii przyznać, że Sony nie umie w aktualizację…


Źródło: blogs.sonymobile.com

Zdjęcie: frandroid

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • MaXoNMaXoN

  Author Odpowiedz

  Jak do tej pory to jeszcze nie ma w Europie Środkowej ani zachodniej aktualizacji SONY do Lollipop. To że tak zwlekali to może nie najgorsze bo mam nadzieję że jak aktualizacja dojdzie do skutku to przynajmniej będzie wszystko działać tak jak powinno.


  • Powinna pojawić się niedługo, ale niestety na razie nie wiadomo dokładnie kiedy.
   No jak aktualizacja będzie po takim czasie niedopracowana to Sony da plamę 😉


   • MaXoNMaXoN

    Author Odpowiedz

    No liczę na t że będzie to perfekcyjna aktualizacja hehe 🙂


Next Post