SzklanySamuraj.pl

Kilkanaście miesięcy temu nikt nie posądzałby Sony o szybkie aktualizacje Xperii, a teraz Japończycy są lepsi niż samo Google!

Aktualizacje i wszelkie łatki to zmora urządzeń z Androidem. Producenci często obiecują złote góry, a potem wychodzi z tego jedno wielki nic, co prowadzi do frustracji użytkowników. Przez długi czas Sony było firmą, która aktualizowała relatywnie dużo swoich smartfonów (patrząc na liczbę wypuszczanych modeli), ale trzeba było na to czekać długimi miesiącami. Tak było chociażby w przypadku Xperii M2, która dostała Lollipopa rok po oficjalnje prezentacji, a i tak Japończycy nie ustrzegli się błędów. Ogólnie, Sony nie było uznawane za producenta, który dba o takie „drobnostki” jak aktualizacje czy łatki.

To się zmieniło!

Lista Xperii, które dostaną Nougata jest całkiem bogata, a co ważne już kilka modeli może cieszyć się nową wersją systemu. Status aktualizacji można sprawdzić na stronie Sony. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że seria Z5 już miała Androida 7.0, ale Japończycy znaleźli w nim jakieś błędy, więc wycofali go z rynku, żeby użytkownicy dostali dopracowany produkt.

Nie wiadomo ile trzeba będzie czekać na poprawki, ale mam nadzieję, że nie będzie to trwało zbyt długo. Sony w ostatnim czasie zaczęło przykładać się do oprogramowania w Xperiach o czym świadczą chociażby regularnie wypuszczane łatki bezpieczeństwa. Niby nic w tym dziwnego, ponieważ większość producentów zaczęła je wysyłać do użytkowników, ale…

Sony okazało się szybsze niż samo Google!

Jak informuje chociażby strona SonyRumors.net (źródło: AndroidAuthority.com), Japończycy wypuścili łatkę bezpieczeństwa z lutego już pierwszego dnia tego miesiąca. To oznacza, że zrobili to szybciej niż Google z Nexusami i Pixelami. WOW! Kilka miesięcy temu nikt nie śmiałby podejrzewać tej firmy o coś takiego, a teraz proszę, takie zaskoczenie.

Dla przeciętnego użytkownika może i nie jest to aż tak znaczące, ale wielu maniaków nowych technologii może to przekonać do zakupu Xperii. Ich sprzedaż nie jest oszałamiająca, więc wsparcie geeków może być bardzo istotne dla Sony.

No cóż, Sony zaskoczyło mnie i to pozytywnie, gratulacje i oby tak dalej!


Zdjęcie: AndroidPIT

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post