SzklanySamuraj.pl

Sony Smartband 2 to inteligentna opaska, która oprócz podstawowych funkcji ma również pulsometr. Tylko czy to usprawiedliwia jej dość wysoką cenę?

Jak niektórzy z Was wiedzą od jakiegoś czasu korzystam z opaski Sony SmartBand SWR10. Razem z Xperią Z5 Compact przyszła do mnie jej kolejna wersja, która na pierwszy rzut oka jest bardzo podobna, ale tak naprawdę różnic jest sporo.

Opaskę dostałem do testów od Sony Mobile Polska, ale nikt nie miał wpływu na recenzję.

Wygląd i wygoda

Opaskę dostałem w kolorze czarnym i na ręce wygląda niemal identycznie jak poprzednia generacja. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się tym gadżetom widać, że nowy wariant jest u góry gładki, a nie w paski. Więcej zmian jest po zdjęciu jej z ręki. W oczy rzuca się od razu inne zapięcie, które moim zdaniem jest dużo lepsze. W starej opasce jest kilka dziurek, dzięki którym można ją uregulować „skokowo”. Jest to wygodne rozwiązanie, ale SmartBand 2 ma dużo lepszy pasek z większymi możliwościami regulacji, więc każdy – niezależnie od rozmiaru ręki – znajdzie układ idealny dla siebie. Nie mówiąc już o tym, że wygląda to sporo lepiej i nieco bardziej klasycznie. Zarówno pod względem komfortu korzystania, jak i wyglądu nowa opaska to duży krok naprzód.

Funkcje

Kolejną zmianą wizualną, która bardziej łapie się pod ten akapit jest pulsometr. To jest największa zmiana jaka zaszła w stosunku do poprzedniej generacji i tak właściwie to jedyna. Reszta funkcji działa tak samo w obydwóch modelach. Można dzięki tym opaskom zmierzyć przebytą ilość kroków, sprawdzić jak długo spaliśmy oraz dostawać powiadomienia o przychodzących mailach, połączeniach czy social mediach. Jeśli chodzi o pulsometr to… praktycznie z niego nie korzystałem. Muszę zaznaczyć, że nie jestem sportowcem, a jedynie blogerem, więc sprawdzanie swojego tętna nie jest dla mnie kluczowe. Oczywiście na początku była to dla mnie ciekawostka i chętnie patrzyłem czy jeszcze żyję, czy może moje serce już sobie odpuściło, ale potem kompletnie o tym zapominałem. Jako ciekawostka to świetny dodatek, ale nic więcej. Co ciekawe najwięcej radości pulsometr mi przyniósł, gdy zdjąłem opaskę i pokazał się komunikat, że nie wykryto tętna.

Warto też dodać, że mój SWR10 wytrzymuje spokojnie 4-5 dni, a SmartBand 2 przy włączonych wszystkich funkcjach to gadżet pracujący jedynie przez około 48 godzin. Dla wielu będzie to drastyczna różnica i zdecydują się wyłączyć pulsometr, tylko czy wtedy warto sięgać po nowy model?

Coś jeszcze?

Niestety tak. Z opaską musiałem spędzić dłuższą chwilę, żeby w ogóle ją podłączyć do smartfona, ponieważ prawdopodobnie była podpięta wcześniej do innego telefonu. Nie chcę tutaj rozpisywać tego problemu na części pierwsze, więc jeśli Wam również opaska sprawia problemy rozwiązanie można znaleźć na forum Sony, o tutaj: talk.sonymobile.com. Nie jest to przypadłośc, która pojawiła się tylko u mnie, ponieważ już raz podsyłałem komuś rozwiązanie, więc jest duża szansa, że i u Was będzie podobnie, szczególnie jeśli kupujecie używaną wersję.

Podsumowanie

Zawsze przy ocenie jakichkolwiek urządzeń warto zastanowić się nad jedną kwestią, czy warto kupić dany produkt? Tutaj sytuacja nie jest jasna, ponieważ SmartBand 2 kosztuje oficjalnie 499 złotych, a dostać go można za jakieś 450 złotych. Poprzednia opaska to wydatek rzędu 300 złotych, ale ja kupiłem swoją za 40 złotych (kupiona od kogoś, ale nie używana). Co ważne za około 200 złotych można nabyć nowy wariant. Z racji tego, że różnice to pulsometr i pasek ciężko ocenić czy warto dopłacać. Ja bez wątpienia na to bym się nie zdecydował, a wolałbym już dokupić do swojej opaski sam pasek z nowego Smartbanda (ok. 130 złotych), który niezaprzeczalnie jest dużo lepszy, a wkłady pasują. Jeśli dla Was pulsometr jest obowiązkowym dodatkiem i chcecie opaskę od Sony to SmartBand 2 będzie dobrym wyborem, ale w każdym innym przypadku starszy model będzie całkowicie wystarczający. Niestety jak to bywa ostatnio cena zabija ten produkt i przez nią ciężko jest ją komukolwiek polecić.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post